• Посилання скопійовано

Податкові накладні зареєстровані як неплатнику ПДВ: як виправити?

В серпні-жовтні отримано оплату від покупця. Про те, що він платник ПДВ не повідомив, а тому накладні зареєстровані як неплатнику ПДВ. В листопаді разом з довіреністю передали свідоцтво платника ПДВ. Чи є право в листопаді скоригувати податкові накладні виписані в серпні-жовтні неплатнику ПДВ, а в листопаді виписати накладну платнику ПДВ?

В даній ситуації потрібно виписати РК до всіх ПН, виписаних на неплатника і виписати нові ПН на платника ПДВ.

Враховуючи той факт, що інформація про статус контрагента стала відома уже в листопаді, а терміни на реєстрацію всіх ПН, виписаних протягом серпня-жовтня, в ЄРПН, певна річ, пропущені  (п. 201.10 ПКУ),  покупець втрачає право на ПК з ПДВ у періоді складання ПН, але це право у нього залишиться в періоді реєстрації такої ПН. А  продавець наражається на штрафи, встановлені ст. 120-1 ПКУ (залежно від строків затримки). Але щодо ПН, складених датою до 01.10.2015 р., штрафні санкції, передбачені п. 120-1.1 ПКУ, не застосовуються (п. 35 підр. 2 р. ХХ ПКУ). 

Якщо виписати звичайні ПН, але в гр. 2 табличної частини і в даті вказати дати отримання грошових коштів (передоплати від покупця) в серпні, вересні та жовтні  (фактично саме ці дати є датами виникнення ПЗ з ПДВ за першою подією), право на ПК з ПДВ покупець матиме уже за підсумками листопада 2015 р. – коли нові ПН будуть зареєстровані.

Особливості заповнення нових ПН

Поля

Дані, рекомендовані для заповнення нової ПН

Порядковий номер

Нові порядкові номери, відмінні від порядкових номерів ПН на неплатника

Верхня ліва частина ПН

Позначка «Х» не проставляється і тип причини 02 («постачання неплатнику податку») не зазначається

«Дата складання»

Дата виникнення ПЗ (у нашому випадку дати відповідатимуть датам ПН на неплатника – дати в серпні, вересні та жовтні) (п. 187.1 ПКУ)

Заголовна частина

Зазначаємо всі реквізити контрагента — платника ПДВ і заповнюємо поля «Особа (платник податку) — покупець», «Місцезнаходження (податкова адреса) покупця», «Індивідуальний податковий номер покупця»

Таблична частина (графи з 1 по 13)

Зазначаємо обсяг операцій з постачання (у нашому випадку дані відповідатимуть даним ПН на неплатника)

 

Крім того, оскільки декларація з ПДВ вже була подана до контролюючого органу, то коригування потребують і дані додатка Д5 до декларації з ПДВ, де рядок із зобов'язаннями у рядку «Інші», відкоригований «у мінус», перекриється додатною сумою податкових зобов'язань щодо контрагента — платника ПДВ.

На майбутнє перевірити реквізити партнерів і своєчасно звіряти їх можна на сайті ДФСУ (http://sfs.gov.ua/reestr_new). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    Сьогодні 10:1021
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202418
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202454
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202428
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427