• Посилання скопійовано

При реєстрації запізнілої накладної показник SПеревищ перераховується автоматично

У серпні податкова накладна була занесена у звітність, але невчасно зареєстрована. У вересні її зареєстровано під новим номером але з датою виникнення ПЗ - серпень, при цьому зроблено коригування у звітності за вересень. Податкова показала сальдо з "-". Чи правомірні дії бухгалтера з коригування у вересні?

Вопрос: В августе не успели зарегистрировать налоговую накладную в ЕРНН но подали её в отчётности. В сентябре зарегистрировали под новым номером но с датой возникновения НО - август, при этом сделали корректировку НН за август (не зарегистрировали т.к. НН за август не была зарегистрирована) в отчётности за сентябрь показали НН и корректировку за август. Налоговая сняла с нас в спецсчёте корректировку и показала сальдо с "-". Правомерно ли действие бухгалтера по корректировки в сентябре? Как вернуть лимит на спецсчёт?

Ответ: Загальна сума перевищення ПЗ з ПДВ у податкових деклараціях з урахуванням поданих УР до них, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником ПН та РК до таких ПН, зареєстрованих в ЄРПН, формує показник SПеревищ. В цій ситуації має місце дельта між ПЗ, задекларованими в декларації за серпень та сумою ПН, зареєстрованих в серпні – на суму ПН, яку зареєструвати не встигли. Ця складова формульного обрахунку (алгоритм обрахунку визначений пп. 200.1-3 ПКУ) зменшує рееєстраційний ліміт. Тому дії податківців зі зменшення реєстраційного ліміту на суму незареєстрованої в ЄРПН ПН цілком правомірні.

Про своїй суті цей показник з’являється коли показники декларації перевищують зобов’язання по даним ЄРПН. Це розрахункова величина, яка могла з’явитися починаючи із декларації за липень/ІІІ квартал 2015 р. і далі обраховується наростаючим підсумком (сума рядків 1.1, 1.2, 7 та 8 декларацій з ПДВ та УР). У вашому випадку цей показник зявився на підставі декларації за серпень 2015 р. 

Зазначений показник перераховується кожний раз, коли має місце реєстрація ПН та РК, датованих періодом після липня, і за які вже подана декларація та при поданні кожної декларації або її уточненні. При реєстрації в ЄРПН ПН, що реєструється із запізненням, показник SПеревищ перераховується автоматично. 

Виписування у вересні ПН із заповненою гр. 2 серпневою датою не вирішить цю проблему, адже підстав формувати у вересні нову ПН із новим номером у підприємства немає. Потрібно сформувати ПН серпневою датою (так, як ПЗ виникли саме у серпні!), зареєструвати в ЄРПН – це дасть змогу скористатися ПК по такій ПН вашому контрагенту. Крім того, коли буде зареєстрована ПН, датована серпневою датою, датою реєстрації показник SПеревищ зменшиться (якщо абстрагуватися від інших операцій підприємства і розбирати тільки цю ситуацію, то він має стати нульовим). 

Зверніть увагу, для того, щоб зареєструвати цю ПН, датовану серпнем, доведеться поповнити свій електронний рахунок.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202420
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024149
  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.202412
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202417
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202438