• Посилання скопійовано

Реєстраційна заява платника ПДВ подається не пізніше 10-го числа

Підприємець на загальній системі торгує в кафе напоями, є ліцензія та РРО. При перевірці за період 2014 р. інспектор повідомив, що підприємець повинен був зареєструватись платником ПДВ з 23 жовтня 2014, оскільки на цю дату валовий дохід становив 302 тис. грн. Чи так це?

Запитання: Підприємець на загальній системі торгує в кафе напоями, є ліцензія та РРО. На сьогодні податкова інспекція здійснює документальну планову перевірку діяльності підприємця за період 2014 р. При перевірці інспектор повідомив, що він повинен був зареєструватись платником ПДВ з 23 жовтня 2014, оскільки на цю дату валовий дохід становив 302 тис. грн. Відомо, що у жовтні були внесені зміни до розміру, при якому потрібно реєструватись платником ПДВ - 1 000 000 грн. Але інспектор сказала, що цей розмір тільки з 1.01.2015 р. А в 2014 до кінця року - 300 000 грн. Це дійсно так?

Відповідь: Начнем с того, что проверяющий инспектор прав. Указанная Вами законодательная правка в п.181.1 НКУ относительно предельной суммы налогооблагаемых операций хоть и была принята Верховным советом 31.07.2014 года, в силу вступила только с 01.01.2015 года.


Поэтому в соответствии с п.183.2 НКУ в случае обязательной регистрации субъекта хозяйствования как плательщика налога (а в Вашем случае она действительно является обязательной, поскольку Вы достигли предельного размера дохода) регистрационное заявление подается в контролирующий орган не позднее 10 числа календарного месяца, следующего за месяцем, в котором впервые достигнут объем налогооблагаемых операций, определенный в статье 181 настоящего Кодекса.

Таким образом, заявление на регистрацию плательщиком НДС Вы должны были подать не позднее, чем 10 ноября 2014 года, когда действовал лимит в 300 тыс. грн. 

Однако с общими выводами проверяющего инспектора мы не согласны. Поскольку плательщиком НДС Вы, в крайнем случае, должны были стать только начиная с ноября 2014 года, то нужно говорить о начислении НДС по реализации, которая произошла только в ноябре-декабре 2014 года, а не с самого начала года.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202426
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 730
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432