• Посилання скопійовано

У податковій накладній дозволено зазначати декілька найменувань поставлених товарів

Фірма А виконала роботи з монтажу кондиціонера зі своїх матеріалів Фірмі Б. В акті виконаних робіт написано: кондиціонер - 5000,00 грн, труба - 300,00 грн, роботи - 1200,00 грн. Всього 6500 грн. У податковій накладній зазначено, що монтаж кондиціонера - 6500,00. Чи правильно вказана номенклатура в податковій накладній?

1 Фірма А виконала роботи з монтажу кондиціонера зі своїх матеріалів Фірмі Б. В акті виконаних робіт написано: кондиціонер - 5000,00 грн, труба - 300,00 грн, роботи - 1200,00 грн. Всього 6500 грн. У податковій накладній зазначено, що монтаж кондиціонера - 6500,00. Чи правильно вказана номенклатура в податковій накладній? Чи правильно виписаний акт, чи потрібно було виписати окремо видаткову накладну на кондиціонер і окремо акт на виконані роботи

2. Фірма А виконала послуги з сервісного обслуговування кондиціонерів Фірмі Б, теж використовуючи свої матеріали. В акті Фірма А написала всі матеріали, які вона використала, а також роботи, які виконала. В податковій накладній Фірма А написала: сервісне обслуговування кондиціонерів. Чи правильно це?

Відповідь: 1. Відповідно до пп. 14.1.191 ПКУ постачання товарів - це передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж. А постачанням робіт (послуг), згідно пп. 14.1.185 ПКУ є будь-яка операція, що не є постачанням товарів. Як наслідок, враховуючи умови запитання, фірма А виконала не тільки монтаж кондиціонера а й здійснила його продаж фірмі Б.

Напрошується висновок, що кондиціонер не може бути складовою робіт з монтажу. Як наслідок стає зрозумілим, що фірма А виконала дві операції: продаж кондиціонера та його монтаж. Кожна господарська операція повинна підтверджуватись документально. А це означає, що продавцю потрібно скласти відповідні первинні документи, на практиці це накладна на продаж кондиціонера та акт на монтажні роботи. З іншої сторони, головною вимогою до первинних документів є наявність обов'язкових реквізитів (перелік яких наводиться у ч.2 ст. 9 Закону про бухоблік та п. 2.4 Положення № 88).

Якщо перехід права власності на кондиціонер та монтажні роботи виконуються однією датою, фірма А на дату виникнення ПЗ з ПДВ за п. 187.1 ПКУ зобов'язана скласти ПН. Порядок № 957 не містить заборони щодо зазначення у ПН декількох найменувань поставлених товарів/послуг. Отже у ПН вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг.

2. Чи треба в акті наданих послуг зазначати перелік матеріалів, витрачених на виконання сервісного обслуговування кондиціонерів, фірма А вправі вирішувати самостійно. В питанні складання ПН та визначення бази для ПДВ важливим є в акті визначити вартість виконаних посуг. Адже базою оподаткування ПДВ, згідно з п. 188.1 ПКУ, є договірна вартість наданих послуг. Тому в акті потрібно зазначити суму послуг без ПДВ, яка і є договірною вартістю і базою для оподаткування, та окремо суму податку.

Зазначати в акті наданих послуг перелік матеріалів, витрачених на виконання, не обов’язково. На практиці при надані послуг замовнику сторони договору підписують такі документи: акт здачі-приймання наданих послуг і довідку про вартість наданих послуг і витрат. Довідку про вартість послуг заповнюють спеціалісти підприємства, які брали безпосередню участь у виконанні. Такі документи є підтвердженням обсягу і вартості послуг, які передаються замовнику. 

І саме на підставі даних акта і довідки, як додаток у довільній формі, відповідальна особа за здійснення господарської операції складає відомість матеріалів, витрачених на виконання послуг, із зазначенням реквізитів. Саме цей документ є підставою для списання в обліку витрачених матеріалів виконавця

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243221
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024219