• Посилання скопійовано

В разі зміни ціни договору виписується розрахунок коригування

У лютому організація продала імпортну підлогомийну машину. Виписала видаткову і податкову накладні. Але за умовою договору, оскільки машина імпортна та куплена у валюті, а покупець купує її в розстрочку на 3 місяці, кінцева сума буде перерахована в кінці оплати за курсами валют на дату оплати (у квітні). Кінцева сума збільшується. Як правильно виправити накладні?

Все вірно, на дату відвантаження товару, у лютому, що було першою подією відповідно до п. 187.1 ПКУ продавцем складено податкову накладну. І якщо договором прописано порядок перегляду ціни (ч.2 ст. 524 ЦКУ передбачає, що сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов'язання в іноземній валюті), зокрема у розділі “Розрахунки” укладеного між резидентами зазначено, що за ч. 2 ст. 632 ЦКУ зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором, є можливість перегляду вартості товару.

Факт перегляду ціни має підтверджуватися документально первинним документом і жодним нормативним документом не встановлено такого порядку. Тому, можна запропонувати два варіанта:


1) переглядається ціна на товар, через оформлення документів на повернення товару, як наслідок складається накладна з урахуванням нової ціни. У цьому випадку відбувається зменшення ПЗ з ПДВ, продавець за нормою ст. 192 ПКУ складає розрахунок коригування, у верхній лівій частині якого робиться помітка "X", та надсилає його покупцю-платнику ПДВ. Саме покупець у випадку зменшення ПК з ПДВ зобов'язаний здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних. Наступне постачання повернутого товару за новою ціною оформлюється класично, як звичайна поставка - складається податкова накладна дата якої визначається відповідно до п. 187.1 ПКУ;

2) документально підтвердити зміну ціну можна протоколом про погодження ціни сторонами договору. Саме цей документ буде свідчати про нову ціну на товар. Суми податкових зобов'язань та податкового кредиту сторін підлягають також коригуванню. Але обов'язок реєстрації розрахунку коригування в Єдиному реєстрі залишається за продавцем, якщо відбувається збільшення податкових зобов'язань з ПДВ.

У деклараціях з ПДВ продавця та покупця, результат перерахунку за обома випадками відображається у звітному податковому періоді в якому складено розрахунок коригування.

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Списання авансу 2017 року: коригування ПДВ-кредиту
    Підприємство списує дебіторську заборгованість за авансом, сплаченим у 2017 році за непоставлений товар. ПК за ПН на цей аванс було відображено. Як правильно відкоригувати ПДВ: нарахувати умовні податкові зобов'язання згідно з пп. 198.5 ПКУ в поточному періоді, чи подати уточнюючий розрахунок до декларації за період виникнення податкового кредиту?
    Сьогодні 18:309
  • Строки реєстрації РК на повернення авансу
    Чи можна у липні 2025 року зареєструвати розрахунок коригування (РК) до податкової накладної (ПН), складеної 16.08.2023 р. на отримання авансу за послуги? РК складається у зв'язку з поверненням цього авансу. Які граничні строки для такої реєстрації?
    Сьогодні 17:506
  • Повернення помилково, надміру сплачених зобов’язань та пені з бюджетного рахунку відмінного від ПДВ, на е-рахунок платника ПДВ
    Платник не може повернути помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань та пені з бюджетного рахунку відмінного від ПДВ, на якому обліковується така переплата, на електронний рахунок платника ПДВ
    08.07.202523
  • Купівля - продаж майнових прав на нерухомість: які податкові наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування - платник ПДВ планує придбати майнові права на нерухоме нежитлове майно. Чи оподатковується така поставка ПДВ? Які податкові наслідки для ТОВ у разі подальшого продажу таких прав (без оформлення документів на право власності на нерухомість), зокрема, якщо продаж здійснюватиметься за ціною, нижчою ціни придбання?
    08.07.202539
  • Уточнюючий розрахунок з ПДВ після розблокування РК
    РК на зменшення ПЗ, заблокований у квітні 2024 року, розблоковано в червні 2025 року. У декларації з ПДВ за квітень 2024 р. цей РК було відображено в таблиці 1.2 Додатка 1. Як у червні 2025 р. коректно скласти та подати уточнюючий розрахунок до декларації за квітень 2024 р.? Чи потрібно подавати Додаток 1 разом з УР і як його правильно заповнити?
    08.07.2025380