• Посилання скопійовано

Податкова накладна: виправляємо помилки

Як можна виправити помилку у податковій накладній в 2015 році, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі (виписана не на того покупця)? Якщо за допомогою додатка 2, то яка повинна бути причина коригування?

Запитання: Как можно исправить ошибку в налоговой накладной в 2015 году , которая зарегистрирована в ЕГРНН (выписана не на того покупателя)? Если с помощью приложения 2, то какая должна быть причина корректировки?

Какие последствия для покупателя на которого она выписана, как он должен регистрировать приложение 2? Что он должен отображать в декларации по НДС?

Відповідь: Враховуючи умови запитання виправлення помилки буде пов'язано із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг. Фактично продавцю потрібно анулювати податкову накладну помилково виписану на іншого контрагента. Зауважимо, що офіційних роз'яснень з приводу виправлення таких ситуацій наразі немає, тому будемо виходити із власних міркувань.

Враховуючи вимоги Постанови КМУ від 16.10.2014 р. №569 (про електронне адміністрування ПДВ) та Постанови КМУ від 29.12.2010 р. №1246 (про порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних) “мінусові” розрахунки коригування підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі отримувачами. І це підтверджує п. 22 Порядку № 957 (затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. №957): якщо передбачається зменшення суми компенсації, розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних отримувачем. Для цього постачальник у верхній лівій частині розрахунку робить помітку "X", та надсилає отримувачу. Розрахунок коригування складається у загальному порядку: вартісні показники зазначаються з мінусом, у графі “причина коригування”, на думку автора слід зазначити “виправлення помилки” (адже такий розрахунок не буде відображатись у деклараціях сторін, пояснення далі). Накладання електронних цифрових підписів посадових осіб постачальника та отримувача здійснюється у порядку, визначеному законодавством. 

Згідно абз. 6 п. 5 Постанови КМУ № 1246: ”Під час реєстрації розрахунку коригування отримувачем (покупцем) товарів (послуг) у разі, коли передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів (послуг) на користь їх постачальника (продавця), постачальник (продавець) після складення розрахунку коригування накладає електронний цифровий підпис відповідно до абзаців другого - четвертого цього пункту та надсилає такий розрахунок отримувачу (покупцю), який накладає на нього власний електронний цифровий підпис у порядку, передбаченому для постачальника (продавця). ” Накладається електронний цифровий підпис у такому порядку: першим - електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника; другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки (за наявності). При виконанні зазначених дій отримувачем здійснюється реєстрація розрахунку коригування в Єдиному реєстрі, що дозволяє постачальнику за датою виникнення податкових зобов'язань виписати дійсному покупцю податкову накладну.

Відображати коригування у деклараціях з ПДВ, на думку автора не потрібно. Отримувач невірно складеної податкової накланої не має жодних підстав відображати цей документ у складі податкового кредиту, як наслідок і показувати коригування через рядок 16. Постачальник у складі податкових зобов'язань відображає вірно виписану податкову накладну.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    Сьогодні 10:129
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20244
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202437
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 786
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202432