• Посилання скопійовано

Офіційних роз'яснень з питань виправлення помилок у податкових накладних немає

Контрагент надіслав покупцеві зареєстровану податкову накладну. В адресі покупця була помилка, тому цю податкову відхилили. Контрагент виправляє коригуванням з мінусом, надсилає її покупцеві на реєстрацію і реєструє нову накладну. Що робити з коригуванням? Як виправити?

Не дає права покупцю на віднесення сум податку до податкового кредиту, податкова накладна у якій порушено порядок заповнення (п. 7 Порядку № 957, затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014р. № 957). Пункт 6 зазначеного порядку уточнює, що адреси сторін вказуються з урахуванням вимог ст. 45 ПКУ та ст. 29, 93 ЦКУ (адреса, яка зазначена у відомостях, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців).


 

За умовами запитання, у податковій накладній не вірно зазначено адресу покупця. Якщо керуватись пп. “ґ” п. 201.1 ПКУ до обов'язкових реквізитів належить місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник ПДВ. Крім того, з 01.01.2015 р. за п. 198.6 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, за податковими накладними, які не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних. Ясна річ, до документів потрібно ставитись упереджено і якщо є можливість, слід виправити неточності у податковій накладній. Проте, якщо неточність з адресою покупця виявиться в майбутньому під час перевірки, вважаємо підстав на зняття сум із складу податкового кредиту немає.

Враховуючи суть помилки, виправлення не пов'язані із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг. У цьому випадку постачальник складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної. На титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної та за яким договором вносяться зміни і зазначаються виправлені дані. Податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Дата виникнення податкових зобов'язань не змінююється, тому на погляд автора не зовсім правильно складати нову податкову накладну. При такому виправленні, у розрахунку коригування слід відобразити вартісні показники з мінусом і наступним рядком  вартісні показники з плюсом. Таким чином, не буде задвоєння податкових зобов'язань. Коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації, тому розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником. Офіційних роз'яснень з питань виправлення помилок у податкових накладних на жаль на сьогодні немає.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202428
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 748
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202432
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432