• Посилання скопійовано

Якщо сторонами укладено усну угоду, в графі про вид договору слід вказати його суть

Як правильно заповнити в податковій накладній графу "Вид цивільно-правового договору", якщо оплата і поставка здійснюються на підставі рахунку-фактури?

Вид цивільно-правового договору, згідно п. 201.1 ПКУ є обов'язковим реквізитом податкової накладної. Відповідно до п. 201.10 ПКУ порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період. Тому, до заповнення (наявності) обов'язкових реквізитів платникам ПДВ слід відноситись уважно. 

Пунктом 6 Порядку №957 (затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. №957) вказано, що у графі "Вид цивільно-правового договору" податкової накладної зазначається вид цивільно-правового договору, згідно з видом договірних зобов'язань, визначених ЦКУ. Наприклад, це договір купівлі-продажу, міни, підряду, надання послуг, перевезення тощо.

Рахунок-фактура не містить можливості визначення змісту правочину та не визначає вид договірних зобов'язань. Такий документ носить інформаційний характер, адже він виставляється покупцю і свідчить про намір щось придбати. Враховуючи це, можна стверджувати, що якщо господарська операція здійснюється за рахунком — фактурою, це правочин, який вчинено в усній формі. За ст. 205 ЦКУ сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Робимо висновок, якщо сторонами укладено усну угоду, у графі "Вид цивільно-правового договору" податкової накладної слід зазначити суть договору, наприклад: “договір купівлі-продажу” а от запис “рахунок — фактура” будуть не вірними.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Оформлення ПН: подарунковий сертифікат та доплата
    Здійснюється продаж товару вартістю 60 тис. грн (1 одиниця). Оплата здійснюється подарунковим сертифікатом на 40 тис. грн (ПН на нього була складена як на першу подію) та грошовою доплатою 20 тис. грн. Як на дату відвантаження товару коректно оформити ПН? Чи правильно буде складання РК до ПН на сертифікат (зміна номенклатури на товар) та нової ПН на суму доплати? Як при цьому відобразити кількість неподільного товару?
    Сьогодні 17:036
  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    04.07.202526
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.2025406
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.2025118
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.2025700