• Посилання скопійовано

Реквізити заголовної частини податкової накладної вирівнюються по правій межі поля

По какому краю в налоговой накладной должны равняться: название, адрес контрагента, форма договора и форма рассчетов? И как правильно: "Оплата з поточного рахунка" или "рахунку"? Ведь в Приказе Миндоходов сказано только о числовых значениях

Порядок составления налоговой накладной утвержден приказом Миндоходов Украины от 14.01.2014 г. № 10. Согласно п. 2 этого Порядка: «реквізити заголовної частини податкової накладної, які містять числові значення (індивідуальний податковий номер, номер телефону), вирівнюються по правій межі поля». 

В отношении остальных реквизитов налоговой накладной требования какого-либо выравнивания не установлены. Поэтому не имеет значения, по какому краю выравниваются эти реквизиты, и выровнены ли они вообще по какому-то одному краю. На правильность составления налоговой накладной это никак не влияет. 


Также Порядком не установлено четких критериев того, что указывается в реквизите «Форма проведених розрахунків». Вместо этого в самой форме налоговой накладной указывается выбор (неокончательный) вариантов, которые может указать поставщик при ее составлении. Среди этих вариантов есть «оплата з поточного рахунку», и именно его используют, чтобы указать, что расчет с покупателем был в безналичной форме. Безусловно, правильно (с точки зрения грамотности) было бы указать «рахунка», а не «рахунку». Как именно поступить – воспользоваться установленной формулировкой, или своей, решает каждый поставщик самостоятельно. В любом случае, согласно п. 201.1 НКУ, форма проведенных расчетов не является обязательным реквизитом налоговой накладной. А значит, даже если возникнет спор по поводу правильности заполнения данного реквизита, налоговая накладная не будет признана составленной неправильно и не лишит покупателя права на налоговый кредит.    

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    Сьогодні 11:1194
  • Особливості ПДВ в разі оплати фізособою за послуги, надані бюджетній установі
    Фізособа – працівник бюджетної установи оплатила зі свого особистого банківського рахунку на рахунок ТОВ (платник ПДВ) за послуги у сфері інформатизації за укладеним із даною установою та ТОВ договору про надання послуг. Як провести даний платіж в бухобліку? Як нарахувати ПДВ, якщо є виписаний рахунок і акт про надання послуг, а оплата надійшла не з бюджетного рахунку?
    12.04.202424
  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024601
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202464
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.20241471