• Посилання скопійовано

За яких умов звільняються від ПДВ послуги для Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста?

Платник ПДВ надає послуги з перевезення медикаментів для Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні. Чи можна складати ПН на цю операцію за п. 10 Порядку №1307? Така податкова накладна складається на контрагента чи на неплатника?

Для того, щоб визначити, чи можна цю операцію віднести до п. 10 Порядку №1307, потрібно з’ясувати такі моменти:

  • Чи є особа-отримувач послуг неплатником ПДВ;
  • Чи звільнена від ПДВ ця операція з надання послуг відповідно до п. 26 підрозділу 2 розділу XX ПКУ;
  • Чи здійснена ця операція відповідно до Порядку постачання на митній території України товарів (крім підакцизних) та надання послуг, що оплачуються за рахунок грантів (субгрантів), наданих відповідно до програм ГФ, затвердженого постановою Кабміну №284;
  • Чи оплачені послуги перевезення за рахунок грантів (субгрантів), наданих відповідно до програм Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні.

Лише у разі позитивних відповідей на всі ці питання ПН на таку операцію складається за п. 10 Порядку № 1307, а саме: у верхній лівій частині такої податкової накладної робиться відповідна помітка "X" та зазначається тип причини 12. При цьому у графі "Отримувач (покупець)" зазначається найменування юридичної особи, а у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "200000000000".

Така податкова накладна складається в електронній формі та видається за вибором отримувача (покупця) в один з таких способів:

  • або надсилається в електронному вигляді;
  • або надається у паперовому вигляді шляхом її друкування.

Також з цього приводу див. ІПК від 22.01.2019 р. № 239/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Пунктом 4 Порядку №284 встановлено, що у договорі між постачальником товарів та послуг і основним реципієнтом (субреципієнтом) обов'язково зазначається дата і номер договору про надання гранту (субгранту), назва програми ГФ. 

Згідно з пп. 5 Порядку №284 постачальник товарів та послуг для підтвердження звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання товгрів та послуг, здійснених відповідно до договору, не пізніше ніж протягом п'яти робочих днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, в якому здійснювалися такі операції, подає Міністерству охорони здоров’я України: 

1) заяву про видачу довідки-підтвердження, що товари та послуги оплачуються за рахунок грантів (субгрантів), наданих відповідно до програм ГФ;

2) завірені в установленому законодавством порядку копії: договору між постачальником і основним реципієнтом (субреципієнтом); довідки про включення постачальника товарів та послуг до ЄДРПОУ (для постійного представництва нерезидента); податкових накладних, виданих постачальником товарів та послуг у звітному (податковому) періоді, у межах виконання договору між постачальником і основним реципієнтом (субреципієнтом) без урахування ПДВ; 

3) копію витягу з реєстру платників ПДВ. 

МОЗ протягом п'яти робочих днів з дати отримання документів, зазначених у пп. 5 Порядку № 284, видає довідку-підтвердження, що товари та послуги оплачуються за рахунок грантів (субгрантів), або надсилає обґрунтовану відмову у письмовій формі (пп. 6 Порядку № 284). Довідка-підтвердження оформляється у трьох примірниках, підписується уповноваженою особою МОЗ та скріплюється гербовою печаткою. Два примірники довідки-підтвердження видаються постачальникові товарів та послуг, один з яких подається органам податкової служби, другий - залишається у постачальника. Третій примірник довідки-підтвердження залишається у МОЗ (пп. 7 Порядку №284).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж нерухомості з розстрочкою: що з ПДВ?
    Банк планує укласти з юрособою попередній договір купівлі-продажу майна (комплексу), із розстрочкою на 4 платежі на 1 рік. Це заставлене майно, яке набуте у власність у неплатника ПДВ в рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту. Договір купівлі-продажу, перехід права власності та акт приймання передачі оформлятиметься після отримання останнього платежу. Які особливості нарахування ПДВ?
    Сьогодні 10:065
  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202436
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202427
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202416
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414