• Посилання скопійовано

Право на відшкодування ПДВ виникає, якщо не менше 40% операцій оподатковуються за нульовою ставкою

Яким критеріям повинні відповідати суб’єкти господарювання для отримання автоматичного відшкодування податку на додану вартість?

Прийняття Податкового кодексу України зробило можливим автоматичне відшкодування податку на додану вартість. Нагадаємо, процес автоматичного відшкодування податку на додану вартість передбачає оперативне повернення коштів з державного бюджету сумлінним платникам – підприємствам реального сектора економіки.

Передусім юридичні та фізичні особи мають бути включені до Єдиного державного реєстру платників податків. Інакше кажучи, суб’єкт підприємництва повинен існувати, знаходитися за місцем своєї реєстрації і, до того ж, не перебувати на стадії банкрутства.

Ключовим критерієм є


здійснення операцій, до яких застосовується нульова ставка податку на додану вартість, - у сукупності їх має бути не менше 40%.

Сума розбіжностей між податковим кредитом і податковими зобов’язаннями контрагентів, що виникла протягом 3 попередніх звітних періодів, не повинна перевищувати 10 % від заявленої до відшкодування суми.

Крім того,  середній рівень зарплати на підприємстві –  має не менше ніж у 2,5 раза перевищувати мінімально встановлений законодавством рівень.

Також для того, щоб претендувати на автоматичне відшкодування податку на додану вартість, потрібно відповідати одному з трьох критеріїв:

- мати понад 20 працівників;

- вищий за середньогалузевий рівень сплати податку на прибуток;

- щоб залишкова балансова вартість основних фондів перевищувала суму, заявлену до відшкодування за попередні 12 календарних місяців.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: ДФС у Житомирській області

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202429
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202423
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202470