• Посилання скопійовано

Чи може неплатник ПДВ вказувати у первинних документах вартість товару з ПДВ?

ТОВ, неплатник ПДВ, імпортує медичні інструменти і сплачує на митниці ПДВ за ставкою 7%. Чи може таке підприємство при реалізації таких товарів вказувати суму з ПДВ?

Згідно п. 2 ст. 9 Закону про бухгалтерський облік одним із обов’язкових реквізитів первинного документу є зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції;

Відповідно до пп. «а» та «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів або послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Таким чином, якщо підприємство не зареєстроване платником ПДВ, то воно здійснює постачання товарів без ПДВ (покупець в даному випадку придбаває товар також без ПДВ і права на ПК не має)  – відповідно в первинних документах зазначається вартість та загальна сума з позначкою «БЕЗ ПДВ» (не зважаючи на те, що при імпорті такого товару на митниці було сплачено ПДВ).

Сума ж ПДВ, що була сплачена підприємством на митниці при імпорті товару ,відповідно до п. 9 П(с)БО 9, включається до первісної вартості таких товарів, оскільки права на податковий кредит у неплатника ПДВ не має (тобто це є сумою непрямих податків у зв'язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються  підприємству). Тому продажна ціна товару має включати в себе суми ПДВ, сплачені на митниці, щоб відшкодувати всі витрати підприємства, понесені на його придбання та імпорт в Україну.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Продаж нерухомості з розстрочкою: що з ПДВ?
    Банк планує укласти з юрособою попередній договір купівлі-продажу майна (комплексу), із розстрочкою на 4 платежі на 1 рік. Це заставлене майно, яке набуте у власність у неплатника ПДВ в рахунок погашення зобов’язань за договором кредиту. Договір купівлі-продажу, перехід права власності та акт приймання передачі оформлятиметься після отримання останнього платежу. Які особливості нарахування ПДВ?
    Сьогодні 10:065
  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202436
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202427
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202416
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414