• Посилання скопійовано

Коригування ПК при поверненні завдатку за оренду

Згідно з договором оренди в 2018 р. було оплачено завдаток, який мав врахуватися в останні місяці оренди, орендодавцем складена ПН, нараховане ПЗ. Але при розірванні договору за останній місяць була сплачена ще одна сума і завдаток, як зайво сплачена сума (повернули орендареві). Чи потрібно коригувати ПЗ?

З точки зору оподаткування отриманий завдаток є сумою передоплати за послуги. Оскільки це перша податкова подія, на дату отримання передоплати орендодавцю платнику ПДВ слід нарахувати ПЗ, скласти і зареєструвати в ЄРПН ПН (див. п. 187.1 ПКУ). У свою чергу, орендар платник ПДВ має право відобразити ПК (п. 198.2 ПКУ).

У разі повернення передоплати (завдатку) варто виконати вимоги п. 192.1 ПКУ – відкоригувати ПЗ постачальника та ПК покупця, склавши і зареєструвавши в ЄРПН РК до ПН.

РК виписує постачальник (орендодавець) і реєструє покупець (орендар), якщо він є платником ПДВ на дату РК.

Орендодавець має право зменшити суму ПЗ за умови реєстрації РК в ЄРПН. Орендар зобов’язаний зменшити ПК в періоді повернення завдатку і виписки РК, незалежно від того, зареєстрований РК в ЄРПН чи ні.

А чи діють строки давності для здійснення зазначеного вище коригування?

Дивимося відповідь на питання, наведене в підкатегорії 101.15 ЗІР: «Протягом якого терміну платник податку має можливість скласти розрахунок коригування до податкової накладної відповідно до ст. 192 Податкового кодексу України?».

Податкова відповіла, що нормами ПКУ не визначено терміну, протягом якого платник податку має можливість скласти РК до ПН.

Тобто, строки давності, встановлені п. 102.1 ПКУ (1095 днів) в даній ситуації не застосовуються.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Побутова техніка на підприємстві: що з ПДВ?
    ТОВ-платник податку на прибуток та ПДВ взяло в оренду у фізособи офісне та складське приміщення (в т ч. кухню). ТОВ придбало побутову техніку та меблі для кухні, зокрема, витяжку, пральну машину, сушарку, холодильник, газову поверхню, шафу електричну) та в офіс кондиціонер. Чи необхідно нараховувати ПЗ з ПДВ при придбанні побутової техніки?
    17.05.202428
  • Продали корпоративні права: що з ПДВ?
    Підприємство продало корпоративні права в іншій юрособі. Чи є ця операція об’єктом оподаткування ПДВ? Як відобразити цю операцію в декларації з ПДВ?
    16.05.202423
  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    15.05.202412
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.202414
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202470