• Посилання скопійовано

Коефіцієнт індексації для несільгоспугідь у 2017 році

Який коефіцієнт індексації потрібно застосовувати при обчисленні бази оподаткування платою за землю для несільськогосподарських угідь у 2017 р.?

Базою оподаткування платою за землю є нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки (пп. 271.1.1 ПКУ), - про це зазначав  "Вісник".

Пунктом 289.2 ПКУ визначено, що центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель.

За інформацією Держстату України, індекс споживчих цін за 2016 р. становив 112,4 %, його застосування не суперечить абзацу другому п. 289.2 ПКУ.

При цьому п. 8 підрозділу 6 розділу ХХ ПКУ передбачено застосування особливих умов індексації. Зокрема, індекс споживчих цін за 2016 р., що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, застосовується із значенням:

  • для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) — 100 %;
  • для земель несільськогосподарського призначення — 106 %.

Оскільки п. 2 ст. 22 ЗКУ землі сільськогосподарського призначення включають не тільки сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги), а й несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо), то при обчисленні бази оподаткування платою за землю на 2017 р. застосовуються такі коефіцієнти індексації для:

  • сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) — 1,00;
  • земель несільськогосподарського призначення — 1,06;
  • несільськогосподарських угідь — 1,124.

Водночас звертаємо увагу, що Порядком нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів), затвердженим наказом Мінагрополітики України від 22.08.2013 р. № 508 (далі — Порядок № 508), визначено, що нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення під господарськими будівлями і дворами здійснюється відповідно до цього Порядку, як для земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення (п. 1.3 Порядку).

Таким чином, несільськогосподарські угіддя згідно з п. 1.3 Порядку № 508 віднесено до земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, для обчислення податкових зобов’язань з плати за землю яких застосовується коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі, визначений на 2017 р., як для земель несільськогосподарського призначення — 1,06.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • ТОВ перестане відповідати вимогам Дія. Сіті: що з оподаткуванням в такому випадку?
    ТОВ є резидентом Дія. Сіті, платником податку на особливих умовах. Очікується, що в липні – вересні 2024 року ТОВ не відповідатиме вимогам Дія. Сіті по середньообліковій кількості працівників та по розміру середньої місячної винагороди працівників та гіг-спеціалістів. Але критерій ч. 4 ст. 5 Закону №1667 за 2024 рік дотримується. Коли ТОВ має перейти на загальну систему оподаткування?
    16.05.202413
  • Оподаткування процентів з позики, отриманої від нерезидента
    Підприємство – резидент України отримало процентну позику від нерезидента – пов’язаної особи (засновника, Кіпр). Чи потрібно платити податок на доходи нерезидента при виплаті процентів? Чи потрібно подавати звіт про контрольовані операції? Чи виникатиме податкова різниця?
    15.05.202416
  • Фізособа - нерезидент продає квартиру: які податкові наслідки?
    Громадянин Данії має у власності квартиру в Україні, планує продати її юрособі – резиденту України. За останні три роки не було жодних операцій з нерухомістю. Фізособа має РНОКПП та відкритий поточний рахунок в Україні. Як оподатковується така операція?
    15.05.202419
  • КІК надає послуги резидентам України: нюанси оподаткування
    Компанія зареєстрована в США. Засновник – юрособа, резидент України. Чи можуть клієнти з України (ФОП, юрособа) сплачувати за користування crm-системою на закордонний рахунок компанії США? Які звіти має подавати юрособа-резидент щодо компанії нерезидента?
    14.05.202426
  • Оподаткування допомоги мобілізованому спеціалісту резидента Дія. Сіті
    Резидент Дія. Сіті вирішив за власний кошт нараховувати спеціалісту щомісячно допомогу у розмірі зарплати. При дотриманні критеріїв оподаткування проводилося ПДФО (5%), ВЗ (1,5 %) та ЄСВ з МЗП. Як оподатковуватиметься допомога мобілізованому – як дохід у вигляді додаткового блага?
    13.05.202412