• Посилання скопійовано

Відсутній об’єкт з екоподатку: чи подавати звітність?

Підприємство подавало за I-II кв. 2016 р. декларацію з екоподатку із відсутнім об’єктом оподаткування. За III кв. 2016 р. декларація не подавалась. Чи потрібно було її подавати і що загрожує за неподання? Якщо підприємство припиняє здійснювати діяльність, яка раніше вимагала подання такої звітності, чи треба і в які терміни попередити про це податківців?

Відповідно до п. 250.9 ПКУ, якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку.

На жаль, якщо така заява не була подана, платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 ПКУ.

І тому фахівці ДФС у підкатегорії 120.05 ресурсу «ЗІР» (категорія 120.05*) роз’яснюють наступне.

Якщо суб’єкт господарювання, у тому числі новостворений, взагалі не має об’єктів обчислення екоподатку, то він не повинен подавати заяву про відсутність у них у звітному році таких об’єктів. Але додамо від себе, що це стосується лише тих суб’єктів господарювання, які взагалі не здійснювали діяльність, яка б вимагала їх обліку як платників екоподатку.

Якщо ж суб’єкт господарювання таку діяльність здійснював і перебував на обліку в органі ДФС як платник екоподатку згідно з п. 240.1 ПКУ, але з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, він повинен скласти заяву довільної форми про відсутність у них у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку та повідомити про це відповідні контролюючі органи за місцем розташування джерел забруднення не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року.

У всіх інших випадках, не подавши заяву не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за І квартал звітного року – суб’єкт господарювання зобов’язаний подавати податкові декларації екоподатку без відповідних додатків за всі звітні періоди, починаючи з І кварталу та закінчуючи IV кварталом звітного року.

Тож, не зважаючи на те, що в п. 250.9 ПКУ не встановлені строки подання такої заяви, податківці цей строк встановлюють у своєму роз’ясненні. Звісно, таке роз’яснення не має юридичної сили, і, на нашу думку, таку заяву можна подати і пізніше, але, на жаль, до дати подання відповідної заяви відповідні декларації подавати потрібно. Інакше підприємству загрожують штрафні санкції.

За неподану декларацію з екоподатку, навіть пусту, підприємству загрожує фінансова санкція, встановлена п. 120.1 ПКУ, в розмірі 170 грн, якщо це перше протягом календарного року відповідне порушення, або 1020 грн, якщо підприємство вже штрафували протягом календарного року за неподання податкової звітності.

* Запитання: "В яких випадках СГ повинні повідомляти контролюючі органи про відсутність у них у звітному році об’єктів обчислення екологічного податку?"

Запитання: "Чи подається податкова декларація екологічного податку з додатками, якщо у звітних періодах поточного року СГ не мав об’єктів оподаткування (не здійснював викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів)?"

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • ТОВ перестане відповідати вимогам Дія. Сіті: що з оподаткуванням в такому випадку?
    ТОВ є резидентом Дія. Сіті, платником податку на особливих умовах. Очікується, що в липні – вересні 2024 року ТОВ не відповідатиме вимогам Дія. Сіті по середньообліковій кількості працівників та по розміру середньої місячної винагороди працівників та гіг-спеціалістів. Але критерій ч. 4 ст. 5 Закону №1667 за 2024 рік дотримується. Коли ТОВ має перейти на загальну систему оподаткування?
    16.05.202415
  • Оподаткування процентів з позики, отриманої від нерезидента
    Підприємство – резидент України отримало процентну позику від нерезидента – пов’язаної особи (засновника, Кіпр). Чи потрібно платити податок на доходи нерезидента при виплаті процентів? Чи потрібно подавати звіт про контрольовані операції? Чи виникатиме податкова різниця?
    15.05.202421
  • Фізособа - нерезидент продає квартиру: які податкові наслідки?
    Громадянин Данії має у власності квартиру в Україні, планує продати її юрособі – резиденту України. За останні три роки не було жодних операцій з нерухомістю. Фізособа має РНОКПП та відкритий поточний рахунок в Україні. Як оподатковується така операція?
    15.05.202423
  • КІК надає послуги резидентам України: нюанси оподаткування
    Компанія зареєстрована в США. Засновник – юрособа, резидент України. Чи можуть клієнти з України (ФОП, юрособа) сплачувати за користування crm-системою на закордонний рахунок компанії США? Які звіти має подавати юрособа-резидент щодо компанії нерезидента?
    14.05.202430
  • Оподаткування допомоги мобілізованому спеціалісту резидента Дія. Сіті
    Резидент Дія. Сіті вирішив за власний кошт нараховувати спеціалісту щомісячно допомогу у розмірі зарплати. При дотриманні критеріїв оподаткування проводилося ПДФО (5%), ВЗ (1,5 %) та ЄСВ з МЗП. Як оподатковуватиметься допомога мобілізованому – як дохід у вигляді додаткового блага?
    13.05.202415