• Посилання скопійовано

Як відкоригувати податок на нерухомість щодо Києва?

Підприємство має у власності нерухоме майно (житлова нерухомість) на території міста Києва, за яке у 2022 році подавалася декларація з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Як уточнити нараховані податкові зобов’язання, зменшивши нарахування податку?

Пільга 

Відповідно до пп. 69.22 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ за період з 1 березня 2022 року по 31 грудня 2022 року не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об’єкти житлової нерухомості, у тому числі їх частки, які перебувають у власності юридичних осіб, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та за об’єкти житлової нерухомості, що стала непридатною для проживання у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та територій тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається КМУ (див. пп. 69.22 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

Згідно з п. 1 Постанови КМУ №1364 такий Перелік має затвердити Мінреінтеграції.

Останній такий Перелік затвердив – Наказом від 22.12.2022 р. №309.

Згідно цього Переліку, вся територія міста Києва (код UA80000000000093317):

  • з 24.02.2022 р. по 10.08.2022 р. визначена як територія активних бойових дій (п. 2.10 Переліку);
  • з 11.08.2022 р. визначена як територія можливих бойових дій (п. 1.11 Переліку).

Тобто, вся територія міста Києва визначена такою, на якій велися бойові дії. Тому якщо належна підприємству житлова нерухомість знаходиться на території міста Києва, підприємство може скористатися зазначеною пільгою і не нараховувати й не сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за таку нерухомість в період з березня по грудень 2022 року.

 

Як відкоригувати раніше нараховане податкове зобов’язання?

Потрібно подати уточнюючу декларацію, в якій зняти нарахування податку за період з березня по грудень 2022 року.

Але на момент написання цієї консультації немає рекомендацій, консультацій податкової щодо заповнення уточнюючої декларації для цієї ситуації. 

Щоправда, на сайті податкової наведено приклад уточнюючої декларації щодо плати за землю, внаслідок подібної пільги, встановленої пп. 69.14 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ.

Тому можемо скласти уточнюючу декларацію з податку на нерухоме майно подібно до уточнюючої декларації з плати за землю.

Особливості уточнення такі:

В додатку 1:

  • в колонці 17 "Річна сума податку" розділу І наводиться сума податку тільки за два місяці. Причому в програмі з підготовки звітності в електронній формі слід відключити автоматичне заповнення. Інакше показник в цій колонці буде заповнено автоматично - всією річною сумою податку;
  • в колонці 23 "Сума податкового зобов'язання до сплати. Усього" розділу І зазначається показник з колонки 17;
  • в колонці 23 розділу І зазначається сума податку за два місяці (січень і лютий);
  • колонки з 24 по 27 розділу І не заповнюватимуться;
  • загальний підсумок податкового зобов’язання до сплати зазначатиметься в колонках 23 і 24 в рядку 3;
  • в розділі ІІ "Уточнення податкового зобов’язання" будуть відображатися - в рядку 4 дані рядка 3 розділу І декларації за 2022 рік, що уточнюється; в рядку 6 сума до зменшення.

В уточнюючій декларації заповнюються рядки 5.1 і 5.3.

Окрім того, потрібно заповнити рядок 8 "Доповнення до Податкової декларації (заповнюється і подається відповідно до пункту 46.4 статті 46 глави 2 розділу ІІ Податкового кодексу України)", де написати приблизно таке: "Уточнення (зменшення) податкових зобов’язань згідно з п. 69.22 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ".

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • ТОВ перестане відповідати вимогам Дія. Сіті: що з оподаткуванням в такому випадку?
    ТОВ є резидентом Дія. Сіті, платником податку на особливих умовах. Очікується, що в липні – вересні 2024 року ТОВ не відповідатиме вимогам Дія. Сіті по середньообліковій кількості працівників та по розміру середньої місячної винагороди працівників та гіг-спеціалістів. Але критерій ч. 4 ст. 5 Закону №1667 за 2024 рік дотримується. Коли ТОВ має перейти на загальну систему оподаткування?
    16.05.202414
  • Оподаткування процентів з позики, отриманої від нерезидента
    Підприємство – резидент України отримало процентну позику від нерезидента – пов’язаної особи (засновника, Кіпр). Чи потрібно платити податок на доходи нерезидента при виплаті процентів? Чи потрібно подавати звіт про контрольовані операції? Чи виникатиме податкова різниця?
    15.05.202420
  • Фізособа - нерезидент продає квартиру: які податкові наслідки?
    Громадянин Данії має у власності квартиру в Україні, планує продати її юрособі – резиденту України. За останні три роки не було жодних операцій з нерухомістю. Фізособа має РНОКПП та відкритий поточний рахунок в Україні. Як оподатковується така операція?
    15.05.202419
  • КІК надає послуги резидентам України: нюанси оподаткування
    Компанія зареєстрована в США. Засновник – юрособа, резидент України. Чи можуть клієнти з України (ФОП, юрособа) сплачувати за користування crm-системою на закордонний рахунок компанії США? Які звіти має подавати юрособа-резидент щодо компанії нерезидента?
    14.05.202429
  • Оподаткування допомоги мобілізованому спеціалісту резидента Дія. Сіті
    Резидент Дія. Сіті вирішив за власний кошт нараховувати спеціалісту щомісячно допомогу у розмірі зарплати. При дотриманні критеріїв оподаткування проводилося ПДФО (5%), ВЗ (1,5 %) та ЄСВ з МЗП. Як оподатковуватиметься допомога мобілізованому – як дохід у вигляді додаткового блага?
    13.05.202413