• Посилання скопійовано

Куди подавати декларацію акцизного податку та звітів №1-ОА та №2-РС при виробництві і продажу пива?

Юрособа займається виробництвом пива та його оптовим продажем, має відповідні ліцензії. РРО немає, бо оплата здійснюється лише на рахунок підприємства. Місце реєстрації підприємства є іншим від місця здійснення діяльності і оптового продажу пива. До ДПС за яким місцем (реєстрації підприємства чи здійснення діяльності) подавати декларацію акцизного податку та звіти №1-ОА та №2-РС?

Куди подавати декларацію акцизного податку?

Відповідно до пп. 212.3.1 ПКУ, Реєстрація у контролюючих органах як платника податку суб’єкта господарювання, постійного представництва, які здійснюють діяльність з виробництва підакцизних товарів (продукції), яка підлягаєліцензуванню, здійснюється на підставі відомостей щодовидачі такому суб'єкту відповідної ліцензії.

Органи ліцензування, що уповноважені видавати ліцензії на зазначені види діяльності, зобов'язані надатиконтролюючому органу за місцезнаходженням юридичнихосіб, постійних представництв, місцем проживанняфізичних осіб - підприємців інформацію про видані, переоформлені, призупинені або анульовані ліцензії у п'ятиденний строк з дня здійснення таких дій.

Відповідно до пп. 212.3.2 ПКУ, інші платники підлягають обов'язковій реєстрації як платники податкуконтролюючими органами за місцезнаходженнямюридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців, не пізніше граничного терміну поданнядекларації акцизного податку за місяць, в якому розпочатогосподарську діяльність.

Відповідно до пп. 223.2 ПКУ, платники податку, визначені пп. 212.1 ПКУ (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у пп. 215.3.4, 215.3.5, 215.3.5-1, 215.3.5-2, 215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 ПКУ), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періодуконтролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку.

Таким чином, декларація акцизного податку подається за місцезнаходженням юридичної особи.

 

Куди подавати звіти №1-ОА та №2-РС?

Затверджено Наказом Мінфіну від 11.02.2016 р. №49:

  • Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі (Форма звіту №1-ОА) та Порядок його заповнення;
  • Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма звіту №2-РС) та Порядок його заповнення.

Відповідно до п. 1 розд. І Порядку заповнення форми звіту №1-ОА такий Звіт подають суб’єкти господарювання, якіодержали ліцензії на право оптової торгівлі алкогольниминапоями, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.

Те саме зазначено в п. 1 розд. І Порядку заповнення форми звіту №2-РС.

Таким чином, ці звіти також подаються за місцезнаходженням юридичної особи.

 

Який додаток до декларації акцизного податкузаповнювати при здійсненні оптової торгівлі пивом?

Якщо підприємство є виробником пива, воно є платником акцизного податку як виробник, згідно з пп. 212.1.1 ПКУ. В рядку 5 декларації позначку ставлять в комірці «212.1.1».Стосовно виробленого пива підприємство заповнює додаток 1 до декларації акцизного податку.

Причому об’єктами оподаткування акцизним податком є операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (див. пп. 213.1.1 ПКУ).

Тобто, якщо підприємство виробило пиво і його ж продає оптом, воно є платником акцизного податку як виробник. А не як оптовий продавець.

Окремо оптовий продавець, який не є імпортером, не є платником акцизного податку. Поряд з цим платником акцизного податку є імпортер пива.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Акцизи»

  • Відкрили міні-АЗС: отримуємо ліцензію на зберігання пального
    ТОВ є платником акцизного податку, має ліцензію на зберігання пального та є розпорядником акцизного складу. Пальне використовується виключно для власних потреб. Підприємство планує відкрити ще одну міні-АЗС, для заправки власного автотранспорту, за адресою, відмінною від адреси місця зберігання пального, зазначеного в наявній ліцензії. Також буде зареєстровано ще один акцизний склад. Чи необхідно внести зміни до чинної ліцензії, чи отримати нову? Чи обов’язково повинна бути вказана загальна місткість резервуарів в ліцензії на зберігання пального? Які документи подати для отримання ліцензії на зберігання пального та реєстрації ще одного акцизного складу?
    08.05.202416
  • Орендуємо авто: як списати пальне?
    У власності ТОВ та ФОП є автотранспорт. Між цими суб’єктами господарювання буде укладено договір оренди на такі транспортні засоби. ФОП як ФО є засновником ТОВ. Як в даному випадку списувати пальне?
    06.05.202483
  • Максимальна роздрібна ціна змінилася на нову партію тютюнових виробів: чи можна переоцінити попередню партію?
    Підприємство придбало для роздрібного продажу у листопаді 2023 р. партію сигарет, на пачці ціна - 80 грн. У квітні 2024 р. ціна на пачці відповідних марок сигарет - 90 грн. Чи має право підприємство здійснити дооцінку сигарет, придбаних в листопаді та продавати за МРЦ визначеною на основі даних квітня?
    01.05.20247
  • Роздрібний продаж алкоголю: як скласти ПН та звітувати з акцизу?
    ТОВ змінює напрямок діяльності – відкриває кафе, в якому буде продаж алкоголю і напоїв, виготовлених з алкоголю та інших інгредієнтів. ТОВ є платником ПДВ. Ліцензію оплачено 20.02.2024 р. Який буде перший звітний період з акцизу? Діяльність не розпочато. Як скласти зведену ПН при продажі коктейлів?
    23.04.202442
  • Паливо для заправки генераторів починає використовуватися в госпдіяльності: які наслідки?
    Підприємство в 2022 році закупило паливо для роботи генераторів із розрахунку 2 тонни на кожен генератор. Паливо зберігається в ємностях біля генераторів. З часом паливо втрачає свої властивості. Чи може підприємство використовувати це паливо для заправлення транспорту підприємства? Ліцензія на зберігання пального у підприємства відсутня
    22.04.202454