• Посилання скопійовано

Якщо підприємство проводить розрахунки за послуги виключно у безготівковій формі, РРО не застосовується

Чи необхідно використовувати РРО при здійсненні готівкових розрахунків або з використанням платіжних карток в бухгалтерії виробничого підприємства?

Запитання: Виробниче підприємство виготовляє та реалізує металопластикові вікна за індивідульним замовленням кінцевому споживачу. Крім того, реалізує підвіконня (підвіконня придбані у іншого постачальника, але розрізані під необхідний розмір безпосередньо на виробничому підприємстві) та надає послуги з монтажу цих вікон. Розрахунки за вікна, підвіконня та послуги з монтажу проводяться в бухгалтерії підприємства попередньою оплатою з оформленням прибуткового касового ордеру або через платіжний термінал. Після готовності замовлення виробниче підприємство здійснює доставку вікон, підвіконня до місця призначення покупця та проводить їх монтаж. Чи необхідно використовувати РРО при здійсненні готівкових розрахунків або з використанням платіжних карток в бухгалтерії виробничого підприємства?

Відповідь: Враховуючи умови запитання, підприємство здійснює реалізацію:

- продукції власного виробництва;

- супутніх товарів, які не є продукцією власного виробництва;

- послуг монтажу.


Відповідно до ст. 9 Закону про РРО, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки підприємствами (крім підприємств торгівлі та громадського харчування) не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та при умові проведення розрахунків у касі підприємтсва з оформленням прибуткових касових ордерів.

Надання послуг з 01.01.2015 року, не звільняє від застосвування РРО (у ст. 9 Закону про РРО було внесено зміни). Але, якщо підприємство, оформлювало розрахунки за надані послуги монтажу через касу з оформленням прибуткових ордерів, здійснення таких операцій до 01.07.2015 р. звільняється від застосвування санкцій. Таке тимчасове звільнння передбачено п.9 розділом ІІ Прикінцевих положень Закону про РРО. 

На жаль, на операції з продажу супутньої продукції, тимчасове звільнення від санкцій не розповсюджується. Відповідно при здійсненні готівкових розрахунків (в т.ч. при проведені таких розрахунків через платіжний термінал при розрахунках платіжними картками) за реалізовану продукцію, яка не є власновиробленою, є вимога застосування РРО. Згідно пп.1 ст. 17 Закону про РРО, у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 

- вчинене вперше - 1 грн; 

- вчинене вдруге - 100 % вартості проданих з порушеннями товарів (послуг); 

- за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями товарів (послуг).

Якщо підприємство буде проводити розрахунки за супутні товари та послуги виключно у безготівковій формі, зокрема шляхом внесення покупцями готівки на поточний рахунок підприємця через касу банку, то РРО застосовувати не потрібно і штрафи за його відсутність не накладатимуться

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024115
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202439
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 395
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202491
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202482