• Посилання скопійовано

Якщо підприємство проводить розрахунки за послуги виключно у безготівковій формі, РРО не застосовується

Чи необхідно використовувати РРО при здійсненні готівкових розрахунків або з використанням платіжних карток в бухгалтерії виробничого підприємства?

Запитання: Виробниче підприємство виготовляє та реалізує металопластикові вікна за індивідульним замовленням кінцевому споживачу. Крім того, реалізує підвіконня (підвіконня придбані у іншого постачальника, але розрізані під необхідний розмір безпосередньо на виробничому підприємстві) та надає послуги з монтажу цих вікон. Розрахунки за вікна, підвіконня та послуги з монтажу проводяться в бухгалтерії підприємства попередньою оплатою з оформленням прибуткового касового ордеру або через платіжний термінал. Після готовності замовлення виробниче підприємство здійснює доставку вікон, підвіконня до місця призначення покупця та проводить їх монтаж. Чи необхідно використовувати РРО при здійсненні готівкових розрахунків або з використанням платіжних карток в бухгалтерії виробничого підприємства?

Відповідь: Враховуючи умови запитання, підприємство здійснює реалізацію:

- продукції власного виробництва;

- супутніх товарів, які не є продукцією власного виробництва;

- послуг монтажу.


Відповідно до ст. 9 Закону про РРО, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки підприємствами (крім підприємств торгівлі та громадського харчування) не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та при умові проведення розрахунків у касі підприємтсва з оформленням прибуткових касових ордерів.

Надання послуг з 01.01.2015 року, не звільняє від застосвування РРО (у ст. 9 Закону про РРО було внесено зміни). Але, якщо підприємство, оформлювало розрахунки за надані послуги монтажу через касу з оформленням прибуткових ордерів, здійснення таких операцій до 01.07.2015 р. звільняється від застосвування санкцій. Таке тимчасове звільнння передбачено п.9 розділом ІІ Прикінцевих положень Закону про РРО. 

На жаль, на операції з продажу супутньої продукції, тимчасове звільнення від санкцій не розповсюджується. Відповідно при здійсненні готівкових розрахунків (в т.ч. при проведені таких розрахунків через платіжний термінал при розрахунках платіжними картками) за реалізовану продукцію, яка не є власновиробленою, є вимога застосування РРО. Згідно пп.1 ст. 17 Закону про РРО, у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 

- вчинене вперше - 1 грн; 

- вчинене вдруге - 100 % вартості проданих з порушеннями товарів (послуг); 

- за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями товарів (послуг).

Якщо підприємство буде проводити розрахунки за супутні товари та послуги виключно у безготівковій формі, зокрема шляхом внесення покупцями готівки на поточний рахунок підприємця через касу банку, то РРО застосовувати не потрібно і штрафи за його відсутність не накладатимуться

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202517
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6611
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202540
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025819
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202567