• Посилання скопійовано

Повернення коштів покупцю, проведених через РРО

ФОП продав товар покупцеві з доставкою «Новою Поштою» з післяплатою. Цю операцію ФОП провів через РРО. Покупець повертає товар. Чи можна кошти повернути покупцеві на його банківський рахунок з банківського рахунку ФОПа?

У ст. 2 Закону про РРО наведено поняття розрахункової операції.

В цьому понятті наведені і операції повернення коштів. Отже, розрахункова операція при поверненні має місце у разі:

  • видачі готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу);
  • у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Тобто, необхідність застосування РРО при поверненні коштів не пов’язане з попередньою операцією отримання таких коштів, які «пробиті» через РРО.

Повернення коштів – самостійна операція. Як випливає із ст. 2 Закону про РРО, при поверненні коштів РРО застосовується, коли покупцеві видають готівку, або оформляють розрахункові документи на перерахування коштів у банк покупця, але тільки якщо застосовується банківська платіжна картка.

Тобто, цю норму можна розуміти таким чином, що РРО буде потрібно, якщо продавець (ФОП) повертатиме кошти за номером банківської картки покупця.

Якщо ж продавець повертатиме кошти за реквізитами банківського рахунку покупця, у форматі IBAN, то проводити повернення через РРО не потрібно.

Подібну відповідь читаємо і в ІПК ДПСУ від 26.07.2021 р. №2887/ІПК/99-00-07-05-01-06:

«7. Чи потрібно підприємцю створювати розрахунковий документ на повернення коштів із зазначенням у ньому форми "безготівкова" у разі відмови покупця від замовлення та поверненні йому авансового платежу?

Статтею 3 Закону №265 передбачено, що суб'єкт господарювання зобов'язаний надавати особі, яка повертає товар чи відмовляється від послуги в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції.

Отже при поверненні підприємцем замовнику авансового платежу необхідно створити на РРО/програмному РРО розрахунковий документ на таку операцію, і зазначити форму розрахунку, за допомогою якого здійснено повернення коштів.

Так, у разі повернення коштів замовнику із використанням ЕПЗ, підприємцю необхідно забезпечити надання/відправлення йому відповідного розрахункового документа, що засвідчить повернення коштів, сплачених ним раніше у вигляді авансового платежу із зазначенням форми, якою здійснюється повернення коштів.

Разом з тим, якщо повернення коштів заявнику буде здійснено через банківські системи обслуговування за умови використання реквізитів розрахункового рахунку у форматі IBAN, то РРО/програмний РРО застосовувати не потрібно».

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Документообіг на АЗС
    Підприємство планує відкрити АЗС для роздрібної торгівлі ДП та бензином. Зареєстровано один акцизний склад, має ліцензію на роздрібну торгівлю пальним, три ПРК та два РРО, один з яких вмонтований в термінал самообслуговування. На зміні працює один оператор-касир. Які звіти, журнали мають вестися на АЗС? Чи потрібно складати форму №17-НП (змінний звіт) за кожним РРО, чи можна складати його в цілому по АЗС? Чи можна вести журнал обліку надходження пального на АЗС один на весь склад без розбивки в розрізі РРО?
    17.05.202416
  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.20249772
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202454
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 485
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.2024116