• Посилання скопійовано

Оприбуткування у касі коштів, знятих директором з корпоративної картки

На підприємстві є корпоративна картка, оформлена на директора. Директор зняв з неї гроші у сумі 15000 грн. Чи можна оприбуткувати їх до каси та видати засновникові як повернення фіндопомоги?

Таку операцію здійснити можна, але варто врахувати низку моментів.

1. Поняття «поворотна фінансова допомога» присутнє у ПКУ, а цивільне законодавство оперує поняттям «позика». Згідно з ч. 3 ст. 1049 ЦКУ, грошова позика вважається поверненою у разі зарахування позиченої суми на банківський рахунок позикодавця. Водночас згідно зі ст. 1049 ПКУ позичальник повинен повернути позику в строк і в порядку, які встановлені договором.


Тому якщо підприємство уклало договір із засновником на надання позики і в ньому передбачило можливість її повернення готівкою через касу підприємства, повернення позики можливе і таким чином.

2. Обмеження на готівковий розрахунок у гривнях України — згідно з п. 2.3 Положення №637 та Постановою №32 гранична сума розрахунків протягом одного дня між суб'єктами господарювання може становити лише 10000 грн. Проте якщо засновник — не юрособа і не підприємець, то цілком допустимими є розрахунки з ним у готівковій формі на більшу суму (наприклад, 15000 грн). Немає обмежень і при розрахунках підприємства з найманими працівниками (наприклад, директором — не СПД).

3. Зняття грошей з рахунка підприємства за допомогою корпоративної картки прирівнюється до отримання їх під звіт. А отже, директорові потрібно буде не лише повернути гроші до каси, а й подати авансовий звіт.

Підприємство може прийняти повернені підзвітні кошти до каси від директора і того самого дня видати їх засновникові як повернення позики, не здаючи отримані гроші до банку. Оприбуткування у касі коштів, отриманих від директора як повернення підзвітних коштів, потрібно буде здійснити на підставі прибуткового касового ордера (типова форма №КО-1, додаток 2 до Положення №637) із зазначенням кореспондуючого субрахунка 372 «Розрахунки з підзвітними особами». А повернення фіндопомоги — відобразити в касовій книзі на підставі видаткового касового ордера (типова форма №КО-2, додаток 3 до Положення №637) із зазначенням кореспондуючого субрахунка 685 «Розрахунки з іншими кредиторами».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024342
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202441
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 404
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202483