• Посилання скопійовано

Спрощенці на 2 групі застосовуватимуть РРО з 1 січня 2016 року

Приватний підприємець (єдиний податок, 2 група) здійснює роздрібну торгівлю пивом.Чи обов'язково йому з 1 липня 2015 року застосовувати РРО та переходити на загальну систему оподаткування?

Згідно з УКТ ЗЕД пиво із солоду (солодове) належить до товарної позиції 2203. А з 1 липня 2015 року буде змінено терміни “алкогольні напої” у пп. 14.1.5 ПКУ та “пиво” у пп. 14.1.144 ПКУ. З цієї дати продукти, які зазначені у товарних позиціях 2203 будуть належати до алкогольних. Відповідно, пиво - це алкогольний напій, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203. Аналогічні зміни щодо терміну “алкогольні напої” будуть внесені до Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". У ст. 15 зазначеного закону сказано, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності у них ліцензій. Зверніть увагу, що плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 грн (на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 грн) на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.


Проте, обов'язковість до застосування РРО для платників ЄП другої групи набирає чинності з 1 січня 2016 року

І всі зазначені зміни, щодо визначення нових термінів та вимоги до застосування РРО платниками ЄП другої групи вносяться одним законом, згідно п. 1 розділу II Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи".

Отже, платники ЄП другої групи не використовуватимуть РРО з 1 липня 2015 р. Але є суперечність між ПКУ та Законом № 481/95-ВР, адже ПКУ не вимагає від підприємців — платників ЄП торгувати пивом виключно з використанням РРО, а Закон № 481/95-ВР вимагає  отримати ліцензію на кожний окремий, зазначений в ліцензії РРО. Офіційних роз'яснень з даного питання нажаль досі немає. Зауважимо, що для тих платників ЄП, які за власним бажанням з 1 січня 2015 р. до 30 червня 2015 р. включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, передбачено “бонус” у вигляді звільнення до 1 січня 2017 року від перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО (п. 28 підрозділ 10 розділу ХХ ПКУ).

Насамкінець також зауважимо, що пиво безалкогольне відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202 і не належить до алкогольних напоїв та не потребує ліцензії на право торгівлі. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ФОП на єдиному податку»

  • Зарахування на рахунок ФОПа винагороди гіг-спеціаліста
    На рахунок ФОПа надійшла винагорода гіг-спеціаліста. Чи потрібно оподатковувати і сплачувати ЄП 5% та подати декларацію?
    11.04.202424
  • ФОП - платник ЄП отримує авторську винагороду: як оподаткувати?
    Юрособа, платник податку на прибуток, укладає договір про створення на замовлення творів і відчуження виключних майнових прав інтелектуальної власності з ФОП- платником ЄП з групи за ставкою 5%. Під твором мається на увазі інформаційні відео-інструкції, які роз’яснюють користування диджитальними онлайн-платформами, пов'язаними з освітою. ФОП (автор) отримує авторську винагороду. Чи є юридична особа податковим агентом для ФОП? Як оподатковується така винагорода у ФОП?
    10.04.202420
  • Чи може ФОП обрати спрощену систему оподаткування при повторній реєстрації в одному і тому ж місяці?
    ФОП отримав витяг платника єдиного податку 04.03.2024 р. Підприємець є платником єдиного податку ІІ групи з 01.04.2024 р. Діяльність припинено 05.03.2024 р. Чи зможе ФОП обрати спрощену систему оподаткування, зокрема III групу за ставкою 5%, при повторній реєстрації у березні 2024 р.?
    03.04.202424
  • Здача землі в оренду фізособою, а не ФОПом
    ФОП на ІІІ групі ЄП здійснює госпдіяльність з надання в оренду житлової, нежитлової нерухомості, має також земельну ділянку сільгосппризначення. Чи можна передати таку ділянку в оренду від імені фізособи, а не ФОПа?
    14.03.202462
  • Чи може ФОП на ЄП виготовляти вино та продавати його на ярмарках?
    Чи можна ФОПу на ІІ групі ЄП займатися виробництвом вина з покупної сировини? Працівників немає, оборот - 100 тис. грн на рік, виготовлене вино буде продаватися на ярмарках. Чи потрібно застосовувати РРО?
    12.03.202436