• Посилання скопійовано

Штраф за відсутність в чеку роздрібного акцизного податку

Магазин при формуванні фіскального чека на алкогольну продукцію не пробив роздрібний акцизний податок за однією з позицій. Тобто в чеку зазначено 10 позицій алкогольної продукції і за однією із них не зазначено роздрібний акциз. Помилку виявили через місяць. Яка відповідальність за цю помилку?

Відповідно до п. 2 розділу II Положення №13, з 1 жовтня 2021 року СГ роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (СГ, що зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ) повинен мати у  фіскальному чеку такий обов'язковий реквізит як акцизний податок. 

В чеку він зазначається окремим рядком у вигляді літерного позначення, з указанням розміру ставки такого податку, загальною сумою такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), а на початку рядка друкується назва такого податку (рядок 22). У реквізиті "Акцизний податок" його назва наводиться згідно з ПКУ, а за потреби дозволяється використовувати скорочення.

Згідно з п. 3 розділу I Положення №13 у разі відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий.

Таким чином, якщо РРО формує чеки без обов’язкових реквізитів, в зазначеному випадку, відсутність в чеку інформації про роздрібний акциз, можна вважати, що розрахунковий документ покупцям не видавався. Штраф за таке порушення, якщо воно буде виявлене до 01.01.2022 р. згідно з п. 11 Прикінцевих положень Закону про РРО, становить:

  • за перше порушення – 10 % вартості проданих із порушеннями товарів (послуг);
  • за кожне подальше порушення – 50 % вартості проданих із порушеннями товарів (послуг).

З 1 січня 2022 року розміри штрафів зростуть (п. 1 ст. 17 Закону про РРО) і становитимуть:

  • 100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
  • 150%  вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) –  за кожне наступне вчинене порушення.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Відповідальність за помилку при заповненні ВКО
    При заповненні ВКО (на здачу торгового виторгу) у графі «Видати» прописувалося не ПІБ касира, а номер банківського рахунку, куди цей виторг потрапляв. Але у самій квитанції зазначено як номер рахунку, так і ПІБ касира, через якого здавався виторг. Відповідно у касову книгу теж тягнуло номер рахунку, а не ПІБ касира. Чи буде це помилкою та яка відповідальність?
    17.05.20248
  • Чи може Держпраці накладати штрафи при перевірці протягом або після закінчення воєнного стану?
    Чи може Держпраці при перевірці, зараз або після закінчення воєнного стану, накласти штрафи за неправильне нарахування відпускних, які припадають на період дії воєнного стану?
    26.04.2024577
  • Період для виплати зарплати у ФОПа: штрафи
    Якщо у ФОП є наказ про виплату зарплати 15 і 30 (31) числа місяця, чи є він аргументом при перевірці? Зарплата за березень 2024 р. була виплачена 29.03.2024 р., а зарплата за І половину квітня буде виплачена 15.04.2024 року (це вже 17 днів). Це буде порушенням строків виплати? Які можуть бути штрафні санкції?
    15.04.20241251
  • Відповідальність за несвоєчасну виплату компенсації працівникам
    У зв'язку з військовою агресією рф підприємство з 01.04.2022 р. призупинило дію трудових договорів з працівниками. При бажанні працівників звільнитися підприємство звільняє працівників, але компенсацію за невикористані дні відпустки не виплачує через відсутність коштів. Яка відповідальність підприємства за невиплату компенсації за невикористану відпустку?
    01.04.20241 159
  • Відповідальність за несвоєчасну утилізацію шин
    Підприємство протягом 2017 – 2023 років придбавало, використовувало і списувало шини для автомобілів, які використовувало у власній діяльності. Списані шини тимчасово зберігаються на території підприємства. Але договору на утилізацію із спеціалізованим підприємством не було. В 2024 році такий договір буде укладено. Чи виникає необхідність сплачувати екоподаток?
    25.03.20242 617