• Посилання скопійовано

Зовнішній сумісник має таке ж право на щорічну відпустку, як і працівники за основним місцем роботи

Чи можна відправити сумісника у відпустку? Як це правильно зробити? Які документи для цього потрібно заповнити?

Відповідь  на ваше запитання залежить від виду відпустки, у яку ви бажаєте відправити сумісника, і того, до якої категорії працівників він належить. 

Якщо йдеться про додаткові види відпусток, то уточніть, будь ласка, це наступним запитанням, і зазначте відомості про працівника, якщо він належить до пільгових категорій (неповнолітні, інваліди, чорнобильці, вагітні жінки тощо). 

Якщо ж йдеться про щорічну основну відпустку, і сумісник  є зовнішнім (тобто на вашому підприємстві він працює поза основним місцем роботи), то такий сумісник має таке саме право на таку відпустку, як і ті працівники, які працюють у вас за основним місцем роботи.  

Тобто, стаж роботи на вашому підприємстві дає йому право на відпустку на загальних підставах (цей стаж визначається за ст. 9 Закону про відпустки). Звісно, що стаж роботи на основному місці роботи при цьому не береться до уваги. 

Працівник так само подає заяву з проханням надати відпустку або враховується при створенні графіку надання відпусток на вашому підприємстві (за його наявності). Так само на такого працівника складається наказ про надання відпустки за формою № П-3, затвердженою наказом Держкомстату № 489 від 05.12.2008 р.  

Так само розраховується працівнику і сума відпусткових – згідно із Порядком розрахунку середньої зарплати, затвердженому постановою КМУ № 100. І при визначенні як розрахункового періоду, так і виплат, які у ньому нараховані, беруться до уваги тільки дані щодо цього працівника з вашого підприємства, а дані з основного місця роботи не враховуються. 

Єдина пільга, яка встановлена ст. 10 Закону про відпустки для зовнішніх сумісників, звучить так:   Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються сумісникам  -  одночасно  з  відпусткою за основним місцем роботи. Якщо це ваш випадок, то у заяві про надання відпустки або при складанні графіку відпусток сумісник має вказати на ці обставини і те, що він бажає скористатися правом на щорічну відпустку повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи. Підтверджувати факт відпустки за основним місцем роботи він не зобов’язаний, але може надати копію наказу про надання відпустки з основного місця роботи за вимогою працедавця за сумісництвом.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 119
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023165
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022110
  • Оформлення паперових лікарняних після 01.10.2021 р.
    Якими документами регулюється оформлення паперових лікарняних виданих після 01.10.2021 р.? Чи може паперовий лікарняний бути продовженням електронного лікарняного? Чи обов'язково паперовий лікарняний має бути підписаний комісією ЛКК?
    16.05.2022145
  • Визначення граничної неоподатковуваної вартості подарунку для працівника
    Підприємство надає своїм працівникам подарунки в січні до новорічних та різдвяних свят, на 8 березня та 14 жовтня, а також щоквартально за досягнення в праці. При визначені неоподатковуваної межі згідно з пп. 165.1.39 ПКУ, потрібно брати вартість кожного окремого подарунку чи підсумовувати їх загальну вартість за календарний рік?
    12.08.2021231