• Посилання скопійовано

Вирішення трудового спору у разі невиплати зарплати

Який порядок вирішення трудових спорів щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику заробітної плати?

Держпраці у Миколаївській області роз'яснює, що для вирішення трудового спору щодо виплати зароблених коштів, працівник має право звернутися до суду за місцем свого проживання або за місцем розташування роботодавця з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Чинним Цивільним процесуальним кодексом України передбачено особливий порядок вирішення трудових спорів по стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику заробітної плати шляхом видачі судом «наказу» про примусове стягнення заборгованості із заробітної плати.

Відповідно до п. 3 ст. 98 ЦПКУ, заява про видачу судового наказу повинна містити «вимоги заявника і обставини, на яких вона ґрунтується». Йдеться про «довідку про нараховану, але не виплачену підприємством заробітну плату», яку можливо отримати у бухгалтерії підприємства. У випадку ненадання підприємством довідки про невиплачену заробітну плату, відповідно до ч.1 ст. 137 ЦПКУ необхідно надати суду клопотання про витребування судом доказів (письмової інформації про розмір заборгованості із заробітної плати).

Згідно зі ст. 102 ЦКПУ, у разі прийняття судом ухвали про відкриття наказного провадження, суд у триденний строк надає судовий наказ про стягнення заборгованої заробітної плати без проведення судового засідання та виклику осіб.

Статтею 5 Закону «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір при зверненні до суду за вирішенням трудового спору не стягується, тобто звернення до суду є безкоштовним.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Державна інспекція України з питань праці

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Як нарахувати лікарняні після відпустки для догляду за дитиною?
    Працівниця працює в компанії з 2017 року, в 2021 році пішла в відпустку по вагітності та пологах, потім у відпустку для догляду за дитиною до 3 років. 12.03.2024 р. вийшла на роботу. З 09.04 по 12.04 була на лікарняному. Загальний страховий стаж - 19 років. Як розраховується середньоденна зарплата для нарахування лікарняних - за фактично відпрацьований час 12.03-08.04.2024 р. чи із розрахунку МЗП - 8000/30,44?
    08.05.202426
  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    06.05.2024382
  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.202431
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202434
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202476