• Посилання скопійовано

Работодатель сообщает об изменениях условий труда за 2 месяца до таких изменений

Может ли предприятие оформить график работы с 14 до 18 и платить сотрудникам по половине оклада (согласно отработанному времени по 4 часа)? Как правильно это оформить?

Собственнику предприятия необходимо установить по согласованию с сотрудниками неполный рабочий день или неполную рабочую наделю (ст. 56 КЗоТ). Это может быть сделано как при принятии на работу, так и позднее. Если форма оплаты труда на предприятии является повременной, то оплата в этом случае проводиться согласно отработанного времени или в зависимости от выработки.


 

Распорядительным документом об установлении неполного рабочего времени по графику работы, указанному в вопросе, как правило, является приказ (распоряжение) руководителя  предприятия. 

Если инициатором сокращения рабочего времени на предприятии является работодатель, то, согласно ст. 32 КЗоТ, он обязан предупредить работников об изменении условий труда (которые в данном случае являются существенными), не позднее, чем за два месяца до начала введения таких изменений. Как правило, такое предупреждение оформляется ознакомлением приказа под роспись.  

Если же инициаторами сокращения рабочего времени являются сами работники, то они обязаны подать работодателю соответствующие заявления, и в этом случае, оформляя приказ (распоряжения) и изменяя график работы предприятия, работодателю не нужно ознакамливать работников с приказом за два месяца до внедрения изменений.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Переведення працівника та директора з сумісника на основне місце
    Працівник звільнився з основного місця роботи, але він ще працює за сумісництвом на іншому підприємстві. Як його перевести на основне місце роботи там, де він зараз працює за сумісництвом? Також директор працює на одному підприємстві за основним місцем і на іншому за сумісництвом. З основного місця роботи його звільняють. Як йому перевестись на основне місце там, де він працює за сумісництвом?
    Сьогодні 10:1629
  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.2024227
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202461
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202444
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024680