• Посилання скопійовано

Не зняті добові з КПК у закордонному відрядженні: курс НБУ при виплаті

Працівник був у відряджені за кордоном 4 дні та не використав всю суму добових. У наказі зазначено, що для розрахунків та отримання добових (80 євро) працівник отримав корпоративну гривневу карту. При затвердженні авансового звіту потрібно виплатити працівнику не зняту з карти суму добових. Який курс НБУ використовувати при виплаті працівнику недоотриманих добових?

У пп. 170.9.1 ПКУ зазначено, що до оподатковуваного доходу не включаються також витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізособи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням, зокрема, для відряджень за кордон - не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день.

Згідно з пп. 6 П(С)БО 21, сума  авансу  (попередньої  оплати)  в  іноземній валюті, надана  іншим особам у рахунок платежів для придбання немонетарних активів (запасів, основних засобів, нематеріальних активів тощо) і отримання  робіт  і  послуг, при включенні до вартості цих активів (робіт,    послуг)   перераховується   у   валюту   звітності   із застосуванням валютного курсу на початок дня дати сплати авансу.

Тобто у разі видачі авансу в іноземній валюті витрати визнають на дату їх затвердження, але за курсом НБУ на дату авансу.  

Тож, якщо у відрядженні працівник застосовує гривневу КПК, то надання такої картки відрядженому працівнику ще не означає власне передачі самих коштів. Ці кошти й надалі перебувають на рахунку підприємства і є його власністю аж до моменту зняття готівки з КПК у банкоматі. І лише після цього вони вважаються виданими під звіт.

Отже, суму добових, установлених в іноземній валюті, перераховують за курсом НБУ на день зняття відрядженим працівником готівки в банкоматі за кордоном за допомогою КПК.

Проте, у ситуації, що розглядається зазначено, що працівник не зняв всю належну йому суму добових із рахунку підприємства з використанням КПК, тому перерахунок добових у гривню здійснюється за курсом НБУ на день затвердження витрат на відрядження.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.20246
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202415
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202455
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024108
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024492