• Посилання скопійовано

Если премия выплачивается ежемесячно, а не периодически, то она также индексируется

Работник работает на 0,25 ставки с окладом 1300,00 грн. Месяц приема на работу октябрь 2013 (он же базовый). В апреле 2014 г. начислена з/п 375,00 грн и премия 150 грн. Итого 525 грн. Какая будет индексация в апреле 2014 г.?

Индексация зарплаты является обязательной только для работников, которые работают по основному месту работы. Для совместителей она проводится только в том случае, если они в сроки начисления зарплаты предоставляют справку с основного места работы о проведенной там индексации его зарплаты (для учета предельной суммы дохода, которая подлежит индексации, о чем ниже). Поскольку ваш работник работает на 0,25 ставки, и вы не указали, что место работы является для него основным, есть вероятность, что работник является внешним совместителем.  А значит, нужно учитывать и такую вероятность, что его зарплата, как зарплата совместителя, не подлежит индексации вовсе.  

Базовым при принятии на работу работника является не месяц такого принятия, а месяц, предшествовавший принятию работника на работу. То есть, в вашем случае, сентябрь 2013 г. Связано это с тем, что в п. 10-1 Порядка проведения индексации, утвержденного постановлением КМУ от  17.07.2003 г. N 1078 сказано: «Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новоприйнятих працівників здійснюється з місяця прийняття працівника на роботу.» А базовый месяц не учитывается для исчисления индекса потребительских цен. Согласно п. 5 этого Порядка:  «У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.»

Индексируется только постоянная часть заработной платы. Если премия является такой постоянной частью (выплачивается ежемесячно в установленном размере, а не периодически, по решению руководителя, например, или в зависимости от результатов показателей работы в квартале), то она также индексируется. 

Кроме того, индексации подлежит часть начисленной месячной зарплаты, которая не превышает прожиточный минимум для трудоспособных лиц в том месяце, в котором такая зарплата начислена. В апреле 2014 г. такой прожиточный минимум составлял 1218 грн. Таким образом, индексации подлежит начисленная зарплата 375 грн., а также премия 150 грн. , если она входит в состав постоянной дополнительной заработной платы работника. 

Процент индексации для вашего работника (с учетом базового месяца сентября 2013 г.) составит 1,1. Таким образом, сумма индексации составит либо 375 х 1,1% = 4,13 грн., либо 525 х 1,1% = 5,78 грн.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245591
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 6354
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202443
  • Простій автомобілю на кордоні: як оплачувати водію?
    Юридична особа, платник податку на загальних підставах, здійснює автоперевезення товарів. Працівник перебував у відрядженні 20днів ( в тому числі субота, неділя). Як нараховується заробітна плата за цей період (субота – авто стояло на кордоні, в неділю - водій не працював)?
    13.12.2023202
  • Компенсація при звільненні та вихідна допомога працівнику за погодинною оплатою праці
    Як визначити розмір вихідної допомоги при звільненні за скороченням та компенсацію невикористаної відпустки працівнику, який звільняється в грудні 2023 року, працює за погодинною ставкою – 40,25 грн, що менше мінімальної 40,46 грн? Нарахувань в 2023 році не було. Має 28 днів невикористаної відпустки
    04.12.20231 098