• Посилання скопійовано

Платник сам вирішує, який курс застосовувати для визначення податкових зобов’язань

Який курс застосовувати при здійсненні передплати за товари?

Запитання: При визначенні податкових зобов’язань з податків та зборів протягом усього дня застосовується офіційний курс гривні до інвалют та курсу банківських металів, який встановлений НБУ, що діє на 00 год. 00 хв. відповідного календарного дня. А при здійсненні передплати за товари, який необхідно брати курс?

Відповідь: Міндоходів у листі від 10.04.2014 р. № 8414/7/99-99-19-03-01-17 наполягає на тому, що з метою визначення податкових зобов’язань (а отже, і сум податкових доходів і витрат) слід використовувати офіційний курс гривні до іноземних валют та курсу банківських металів, який встановлений НБУ, що діє на 00 год. 00 хв. певної доби. Але, звертаємо вашу увагу, що ця думка податківців оприлюднена листом, а отже, не має нормативної сили (носить рекомендований характер).  

Тож, який курс застосовувати для визначення податкових зобов’язань (крім випадку нарахування платежів на митниці, щодо яких ПКУ чітко встановлено, за яким курсом вони визначаються), вирішує сам платник податку – або дослухаючись до рекомендацій податківців, або виходячи з норм ПКУ (тобто, за офіційним курсом НБУ, встановленим на дату здійснення певної операції за результатами торгів на міжбанківській валютній біржі). 

Також, нагадуємо, що переведення витрат із іноземної валюти у гривню, зокрема, і на придбання товарів, визначається згідно з пп. 153.1.2 ПКУ. „Витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв'язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, робіт, послуг, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату здійснення операції з такого придбання, а в частині раніше проведеної оплати - за таким курсом, що діяв на дату здійснення оплати.” Тобто, якщо за товар була передоплата, то сума, сплачена постачальнику (з якої формується собівартість такого товару) визначається за курсом НБУ на дату здійснення такої передоплати. І не перераховується у звязку із подальшим отриманням такого товару від постачальника. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Валюта і цінні папери»

  • На яку дату починати дисконтувати довгострокову позику?
    Юрособа має заборгованість за позикою від нерезидента, строк якої закінчився 31.12.2022 р. Укладена 31.12.2022 р. додаткова угода на продовження строку на 5 років, з погашенням платежів рівними частинами та відсотків поквартально, яка зареєтрована в НБУ 25.08.2023 р. На яку дату визнавати заборгованість довгостроковою та брати ставку для дисконтування — на 01.01.2023 р. чи на 25.08.2023 р.?
    06.12.2023213
  • Переведення боргу за валютним кредитом
    Підприємство "А" за кредитним договором з банком отримало кредит в іноземній валюті. Зараз укладається тристоронній договір про переведення боргу на підприємство "Б". Чи будуть фінвитрати та курсові різниці, що виникатимуть у "В", його витратами? Чи необхідно "А" та "Б" доводити ділову мету укладення договору переведення боргу?
    28.11.202391
  • Чи можна у 2023 році повернути невикористаний валютний грант?
    Громадська організація отримала грант в іноземній валюті. Валюта була продана в повному обсязі. До закінчення гранту договір було припинено, тому ГО необхідно повернути невикористаний залишок коштів. Чи є правові підстави для купівлі валюти та повернення коштів у валюті грантодавцю на сьогоднішній день?
    13.09.202377
  • Валютний облік у ФОПа: надання приміщень в оренду нерезидентам за валюту
    ФОП – платник ЄП ІІІ групи надає приміщення в оренду нерезидентам. Оплату отримує у валюті на валютний рахунок. Як вести облік доходів ФОПа у валюті? Як враховувати курсові різниці, якщо курси різні на дату виставлення акту про оренду приміщення та на дату отримання оплати? Якими проведеннями закривати рахунки 36, 70, 312 та 333 на різниці, які виникають через зміну валютних курсів?
    10.08.202397
  • Як фізособі задекларувати криптовалюту та дорогоцінні метали?
    Як фізособі задекларувати криптовалюту та дорогоцінні метали в декларації про майновий стан та доходи?
    06.07.202354