• Посилання скопійовано

Ошибку в декларации можно исправить, подав к ней уточняющий расчет

Неучтенная сумма по налоговому обязательству, возможно ли ее показать в составе налоговой декларации в следующем отчетном периоде в строке 20.1?

Если плательщик налогов обнаруживает, что допустил ошибку при составлении уже поданной в ГНС декларации, он обязан такую ошибку исправить. Порядок исправления таких ошибок установлен п. 50.1 НКУ.  Исправить данную ошибку можно либо подав уточняющий расчет к такой декларации (как самостоятельный документ), либо в составе декларации за тот период, в котором такая ошибка была обнаружена (подав уточняющий расчет вместе с декларацией, как приложение к ней). 

Но показатели уточняющего расчета, который подается как приложение к декларации, не переносятся в саму такую декларацию.  Строка 20.1 позволяет использовать сумму имеющегося у плательщика налога отрицательного значения только для погашения налогового долга. А до подачи уточняющего расчета в качестве приложения к такой декларации, у плательщика налога долга по уплате НДС нет – срок по погашению налогового обязательства, указанного в таком уточняющем расчете, согласно п. 50.1 НКУ, на момент его подачи не наступил.  


Как разясняет Миндоходов в «Базе знаний» на своем сайте (подкатегория консультации 101.23):

« Уточняющие расчеты независимо от выбранной формы (как отдельный документ или как приложение к декларации) отражаются в учете контролирующим органом как отдельные документы. При этом значение графы 6 по строкам 20.1 , 23.1 23.2 , 25 и 26 Уточняющих расчетов заносится в личную карточку плательщика независимо от результатов расчетов с бюджетом , определенных в декларации за отчетный (налоговый ) период.

То есть, если в налоговой декларации по НДС за отчетный период задекларировано отрицательное значение , то при представлении налогоплательщиком уточняющего расчета налоговых обязательств по НДС в связи с исправлением самостоятельно выявленных ошибок в виде приложения к такой декларации с положительным значением , плательщик налога должен уплатить в бюджет сумму налоговых обязательств, задекларирована им в Уточняющем расчета и сумму начисленного штрафа» .

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    Сьогодні 13:29172
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    Сьогодні 11:2332
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202441
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202442
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202475