• Посилання скопійовано

Матеріальна допомога мобілізованому працівнику на придбання засобів індивідуального захисту

Працівник, який перебуває в лавах ЗСУ, просить надати матеріальну допомогу в сумі 10000 грн на придбання військового спорядження. Якими податками ця допомога обкладається та як відобразити в звітності?

Згідно з абз. 2 пп. «а» пп. 165.1.54 ПКУ та абз. 1 пп. «а» пп. 170.7.8 ПКУ не підлягає оподаткуванню сума (вартість) благодійної допомоги виплачена, зокрема благодійниками на користь учасників бойових дій – військовослужбовців ЗСУ для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, тощо за переліком, визначених Постановою КМУ №112.

Благодійником, в свою чергу, є дієздатна фізична особа або юридична особа приватного права (у тому числі благодійна організація), яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності (ст. 1 Закону про благодійну діяльність).

Благодійна діяльність - добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара (набувача благодійної допомоги (в т.ч. фізичною особою)).

Отже, якщо підприємство надасть мобілізованому працівнику – військовослужбовцю ЗСУ благодійну допомогу за його заявою в сумі 10000 грн. на закупівлю засобів індивідуального захисту, то вказана сума не підлягатиме оподаткуванню.

Зазначимо, благодійна допомога в грошовому (вартісносному) еквіваленті, що надаватиметься категоріям осіб, визначених в пп. 165.1.54 ПКУ не підлягатиме оподаткуванню до 31 грудня включно року, наступного за роком, в якому припинено або скасовано воєнний стан в Україні.

Що стосується відображення в єдиній звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ, то в додатку 1 виплачена сума коштів не підлягатиме відображенню, оскільки на неї не нараховується ЄСВ. У Додатку 4ДФ – нарахована та виплачена благодійна допомога відображатиметься у графах 3а та 3 за ознакою доходу «187».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Не відобразили подарунки працівникам в додатку 1 єдиної звітності: як виправити?
    В грудні 2023 року працівникам були видані подарунки та нарахований ЄСВ 22%, проте вони не були відображені у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ІV квартал 2023 року. У додатку 4ДФ єдиної звітності подарунки відображені за ознакою доходу «160». Як виправити додаток 1?
    08.05.2024162
  • Звітність КІК щодо новоствореної юрособи
    Фізособа в листопаді 2023 року зареєструвала підприємство за кордоном (КІК). Дохід по КІК в 2023 році не отримувався. Чи потрібно подавати звітність по КІК за 2023 рік?
    01.05.202441
  • Фінансова звітність КІК: як засвідчити та подати?
    Фізособа - контролер КІК (також є ФОП) отримав фінзвітність КІК. Чи можна в електронному кабінеті ФОПа створити звіт про КІК та декларацію про майновий стан фізособи? Як завірити та прикріпити фінзвітність КІК в форматі pdf?
    23.04.2024834
  • Звіт про КІК, якщо компанія не вела діяльності
    В грудні 2022 року фізособа заснувала компанію в США (100% частка). Компанія з дня заснування не вела діяльність і за правилами США не подавала фінзвітність. Фінансовий рік в США з 01.10 по 30.09. У 2024 році фізособа продала свою частку іншій особі. Як сформувати звіт по КІК в Україні, якщо фінзвітності немає?
    23.04.2024139
  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    19.04.202487