• Посилання скопійовано

Ліквідується ФОП ІІ групи: звітність

ФОП II групи подав заяву на закриття 28.04.21 р. Звіт ЄСВ повинен подати до 27.05 (30 к. д.), а декларацію ЄП – за податковий (звітний) квартал, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, тобто з 01.07-09.08. Як це зробити, якщо звіти ці зараз об'єднані в один?

У разі припинення підприємницької діяльності ФОП 2 група на ЄП повинен подати до податкової декларацію у квартальні строки, визначені пп. 296.5.1 ПКУ, тобто протягом 40 днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Закон № 2464 не містить чіткої норми, коли підприємець при ліквідації повинен подавати Додаток 1, тому зважаючи на той факт, що це для підприємця остання звітність, то підприємцю потрібно відомості про суми сплачено ЄСВ за себе відобразити в додатку 1 та подати його у складі податкової декларації, у строки визначені для подання такої декларації.

Опишимо основні та важливі моменти заповнення рядків декларації:

  1. обирається стан документа “Звітний”;
  2. у графі 8.1 “платника податку, що подає декларацію за останній податковий (звітний) період, на який припадає дата державної реєстрації припинення” - ставиться “Х”;
  3. у графі 10 - зазначаються всі КВЕДи за якими отримано дохід;
  4. у розділі ІІІ “Показники господарської діяльності для платників єдиного податку другої групи” - у табличній частині “Щомісячні авансові внески” зазначається сума ЕП, яка була нарахована за звітний період, в даному випадку це І квартал (січень, лютий, березень) та ІІ квартал (квітень), а у рядку 03 “Обсяг доходу за звітний (податковий) період - вказується обсяг доходу. Також цю суму потрібно продублювати у розділі V “Визначення податкових зобов’язань по єдиному податку” у рядку 08 “Загальна сума доходу за звітний (податковий) період”;
  5. у розділі VII “Визначення зобов’язань зі сплати єдиного внеску за даними звітного (податкового) періоду” у рядку 21 - зазначається сума ЄСВ, яка підлягає сплаті до бюджету за звітний період, в даному випадку за перші чотири місяці, оскільки діяльність припинена в квітні 2021 року. Також ставиться позначка “Х” про те, що до Декларації додається Додаток 1.

Переходимо до заповнення Додатку 1 до декларації:

  1. обирається стан документа “Звітний”, податковий період “Х” півріччя;
  2. у графі 5 “Тип форми” - після припинення “Х”;
  3. у графі 6 “Державна реєстрація припинення” вказується, в даному випадку “28.04.2021”, а вже у графі 8 “Період перебування фізичної особи-підприємця на спрощеній системі оподаткування” потрібно зазначити період з початку року по останній день місяця в якиму відбулося припинення підприємницької діяльності, в даному випадку “01.01.2021 - 30.04.2021”;
  4. у графі 8.1 “Код категорії застрахованої особи” - вказується “6”;
  5. надалі заповнюється таблична частина графи 9 “Визначення сум нарахованого доходу застрахованих осіб та сум єдиного внеску” - зазначаються суми доходу, на які нараховано ЄСВ; розмір ЄСВ та суми нарахованого ЄСВ (за перші чотири місяці). Крім того заповнюється підсумований рядок таблиці за колонками 2 та 4.

Після чого оформлена звітність перевіряється, підписується та відправляється до податкової у вищезазначені строки.

Звертаємо увагу, що відповідно до зноски 2 декларації у разі подання декларації за останній податковий (звітний) період (квартал, півріччя, три квартали), на який припадає дата державної реєстрації припинення/перехід на сплату інших податків і зборів платник єдиного податку звільняється від обов’язку подання річної декларації у строк, визначений для річного податкового (звітного періоду) (пункт 294.6, підпункт 296.5.1 ПКУ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Договір оренди укладено з сільською радою: як звітувати?
    Підприємство – платник єдиного податку IV групи планує укласти договір оренди земельної ділянки з сільською радою строком на 11 місяців. Договір реєструється в книзі реєстрації короткострокових договорів. Як відзвітувати за такі земельні ділянки?
    16.05.202418
  • Перелік звітів для подання у ТЦК та СП
    Який перелік звітів з військового обліку для юридичної особи?
    15.05.20242 0623
  • Переукладено договір оренди на новий строк: що з формою №20-ОПП?
    Договір оренди обладнання закінчився 30.04.2024 р. (договір 1), сформовано акт на повернення обладнання з оренди. Новий договір оренди укладено 01.05.2024 р. (договір 2). Договір укладено на тих же умовах, з тим же орендарем. Обладнання знову передано за актом прийому-передачі. Чи потрібно подавати ф. №20-ОПП на повернення з оренди обладнання та передачу в оренду за новим договором?
    15.05.2024521
  • Не відобразили подарунки працівникам в додатку 1 єдиної звітності: як виправити?
    В грудні 2023 року працівникам були видані подарунки та нарахований ЄСВ 22%, проте вони не були відображені у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ІV квартал 2023 року. У додатку 4ДФ єдиної звітності подарунки відображені за ознакою доходу «160». Як виправити додаток 1?
    08.05.2024358
  • Звітність КІК щодо новоствореної юрособи
    Фізособа в листопаді 2023 року зареєструвала підприємство за кордоном (КІК). Дохід по КІК в 2023 році не отримувався. Чи потрібно подавати звітність по КІК за 2023 рік?
    01.05.202443