• Посилання скопійовано

Фірма призупиняє діяльність, а директор звільняється: що зі звітами?

Фірма призупиняє діяльність до 1 липня 2021 року (є рішення власника). Директор звільняється в останній день липня 2020 р. Чи можна подати Звіт з ЄСВ за липень та форму №1ДФ за ІІІ квартал за підписом директора в останній його робочий день?

У зазначеній ситуації звільняється лише директор, а саме підприємство не ліквідується, а лише призупиняє тимчасово свою діяльність на певний період. Директор при цьому є найманим працівником, який може звільнитися в будь-який момент, а фірма існуватиме й надалі. 

Нагадаємо, що роботодавці, які використовують працю найманих працівників на умовах трудового договору (контракту) зобов’язані формувати та подавати Звіт з ЄСВ протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду (п. 1 розділу ІІІ Порядку №435). А форма №1ДФ подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу (п.2.1 розділу ІІ Порядку №4).

Крім того, виникне нестикування, при поданні таблиці 5 Звіту з ЄСВ та форми №1ДФ при відображенні інформації про звільнення директора, оскільки виникає проблема з їх підписанням, тобто підпис директора у цих звітах як керівника буде нелегітимним, адже трудові відносини буде припинено.

Таким чином, директор не має права підписувати звітність в останній робочий день, таке право переходить до власника фірми.

На час подання звітів власник може просто бути виконавцем функцій директора, що дасть, своєю чергою, можливість оптимізувати витрати свого бізнесу. Адже, в такий спосіб, керування підприємством не потребує себе працевлаштовувати, сплачувати собі заробітну плату та здійснювати відрахування до бюджета ПДФО, ЄСВ та ВЗ. Відповідно, не потрібно подавати і звітність до органів доходів та зборів, оскільки заробітна плата не нараховуватиметься. 

Аналогічна думка зазначена у листі ДФС від 23.06.2018 р. № 2804/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Для цього виконання функцій директора відображається у статуті підприємства, де зазначається порядок управління підприємством власником (без оформлення із ним трудових відносин). Таке право власника оформляється рішенням загальних зборів (рішенням засновника), в якому слід передбачити пункт, що дозволяє виконувати управління підприємством одному з його учасників (покладає на себе управлінські функції підприємством).

Слід розуміти, що юридично власник виконує не обов’язки директора підприємства, а лише покладені на нього певні управлінські функції. І це головна його відмінність від директора — найманого працівника.

Власник при виконанні обов’язків директора відповідно до норм законодавства:

  • може здійснювати свої права на управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи на основі статуту або інших установчих документів (ч. 2 ст. 65 та ч. 4 ст. 128 ГКУ);
  • вести бухгалтерський облік, а отже, підписувати фінансову, податкову та іншу звітність  (ч. 3 та ч. 4 ст. 8 Закону про бухоблік);
  • особисто  підписувати податкову декларацію (пп. 48.5.1 ПКУ).

Із вищезазначеного випливає, що власник поклавши на себе відповідним чином оформлені обов’язки, може підписувати будь-які документи, в т.ч. податкову, фінансову та іншу звітність, та інші документи.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Договір оренди укладено з сільською радою: як звітувати?
    Підприємство – платник єдиного податку IV групи планує укласти договір оренди земельної ділянки з сільською радою строком на 11 місяців. Договір реєструється в книзі реєстрації короткострокових договорів. Як відзвітувати за такі земельні ділянки?
    16.05.202418
  • Перелік звітів для подання у ТЦК та СП
    Який перелік звітів з військового обліку для юридичної особи?
    15.05.20241 8873
  • Переукладено договір оренди на новий строк: що з формою №20-ОПП?
    Договір оренди обладнання закінчився 30.04.2024 р. (договір 1), сформовано акт на повернення обладнання з оренди. Новий договір оренди укладено 01.05.2024 р. (договір 2). Договір укладено на тих же умовах, з тим же орендарем. Обладнання знову передано за актом прийому-передачі. Чи потрібно подавати ф. №20-ОПП на повернення з оренди обладнання та передачу в оренду за новим договором?
    15.05.2024419
  • Не відобразили подарунки працівникам в додатку 1 єдиної звітності: як виправити?
    В грудні 2023 року працівникам були видані подарунки та нарахований ЄСВ 22%, проте вони не були відображені у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ІV квартал 2023 року. У додатку 4ДФ єдиної звітності подарунки відображені за ознакою доходу «160». Як виправити додаток 1?
    08.05.2024357
  • Звітність КІК щодо новоствореної юрособи
    Фізособа в листопаді 2023 року зареєструвала підприємство за кордоном (КІК). Дохід по КІК в 2023 році не отримувався. Чи потрібно подавати звітність по КІК за 2023 рік?
    01.05.202443