• Посилання скопійовано

Оформляем амортизацию расходов на приобретение МНМА

В ноябре приобретены (без НДС) принтер за 2833,33 грн и факс за 2406,30 грн, в декабре (без НДС) – материнская плата за 1244,12 грн, компютерная мышь за 218,75 грн и ноутбук за 5737,33 грн. После внесения изменений в приказ об учетной политике можно ли эти приобретения отнести к МНМА и списать в текущем году? Как это оформить документально?

Для составления документов можна использовать примеры, которые отражались в других материалах «Дебета-Кредита», даже давних. Например, здесь >>>

Ведь типовой формы такого приказа не существует, а правила его составления остаются одинаковыми вот уже много лет – меняются лишь нормы таких приказов. 

В бухгалтерском учете ПСБУ не установлен стоимостной критерий признания материального необоротного актива основным средством или МНМА – этот критерий (стоимость) устанавливает предприятие самостоятельно. 

Например, если в вашем приказе об учетной политике стоимостным критерием будет указана стоимость в 10000 грн, то все необоротные материальные активы, первоначальная стоимость которых будет ниже, автоматически будут признаны в бухучете МНМА. 

Амортизация расходов на приобретение МНМА осуществляется согласно п. 27 ПСБУ 7:  либо в размере 50% первоначальной стоимости при вводе в эксплуатацию и в размере 50% при списании, либо в размере 100% первоначальной стоимости сразу при вводе в эксплуатацию – в зависимости от того, какой из этих методов амортизации МНМА будет указан в приказе об учетной политике.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Неповернуті аванси за ліцензійними договорами: як облікувати?
    Консультація розглядає порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства невикористаних та неповернутих авансів, сплачених іноземним правовласникам за ліцензійними договорами на видання книжок. Пояснюється неможливість використання резерву сумнівних боргів для таких авансів, порядок списання їх на витрати (рахунок 949) та відсутність специфічних податкових різниць для даної операції
    17.04.202517
  • Надання приватною школою платного харчування учням: що в бухобліку?
    Приватна школа організовує харчування для учнів за принципом «шведського столу». Учні оплачують вартість харчування окремо. Як відобразити такі операції в бухгалтерському обліку?
    16.04.202524
  • На якому рахунку обліковувати кошти від продажу сертифікату на брокерському рахунку в депозитарію?
    ТОВ має на балансі інвестиційні сертифікати, кошти від продажу яких, спочатку зайшли на брокерський (транзитний) рахунок в депозитарії, а потім за розпорядженям ТОВ на основний р/р. На якому бухгалтерському рахунку потрібно обліковувати рух коштів за брокерським рахунком?
    16.04.202526
  • Інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю: як облікувати?
    Благодійний фонд планує придбати інклюзивне авто для перевезення людей з інвалідністю. Чи може кошти на купівлю за запитом на цільове фінансування дати юрсоба? Як в бухобліку фонду відобразити отримання коштів, придбання авто і його використання? Якими документами підтверджувати, що витрати на використання авто – це не адміністративні витрати, які повинні бути в межах 20%?
    14.04.202516
  • Чи можна залишок рахунку 23 врахувати у складі собівартості продукції?
    Дохід сільгосппідприємства за минулий рік перевищив 40 млн грн, тому воно з цього року перейшло на квартальний податковий період. Станом на 31.03.2025 р. на рахунку 23 зібралися витрати, що стосуються урожаю поточного року, при отриманні якого планується реалізація готової продукції. Разом з цим, у I кварталі 2025 року отримано дохід від реалізації продукції, виробленої у минулому році. Чи можна залишок рахунку 23 відобразити у складі собівартості реалізованої продукції у I кварталі 2025 року?
    10.04.2025802