• Посилання скопійовано

Грошові нагородження менше 1610 грн не оподатковуються податком на доходи

Керівництво підприємства вирішило перед Новим роком нагородити окремих працівників у грошовій формі. Які податкові наслідки матиме ця справа?

Якщо керівництво підприємства вирішило нагородити у грошовій формі лише окремих працівників, у пригоді стане порядок оподаткування нецільової благодійної допомоги. Така операція також оформлюється наказом керівництва, але саме з погодженою сумою допомоги (розмір допомоги керівництво визначає самостійно) і на підставі отриманої від працівника заяви.

Така виплата вважається матеріальною допомогою разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, відповідно не належить до фонду оплати праці (п. 3.31 Iнструкції №5). Для отримання такої допомоги працівник повинен скласти заяву у довільній формі з проханням надати нецільову допомогу.

Що ж до ПДФО, то згідно з пп. 170.7.3 ПКУ до оподатковуваного доходу не включається сума нецільової благодійної допомоги, якщо її розмір у 2013 р. становить 1610,00 грн. А от сума перевищення буде вже складовою місячного оподатковуваного доходу працівника, відповідно оподатковується на загальних підставах.

У звіті за ф. №1ДФ така операція відображається так: сума нецільової благодійної допомоги, що не оподатковується, відображається з ознакою доходу «169», а от сума перевищення, що потрапляє під оподаткування ПДФО, вважається додатковим благом, з ознакою доходу «126».

Виходячи з визначення, що є базою оподаткування ЄСВ, сума наданої допомоги (незалежно від розміру) не оподатковується єдиним внеском. Адже єдиний внесок нараховується на суму нарахованої зарплати або на суму винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). Належність матеріальної допомоги до конкретного виду виплати підтверджується змістом заяви особи або змістом наказу, у яких зазначено підставу для надання цієї матеріальної допомоги. У цьому випадку важливо зазначити, що така допомога не відноситься до заробітної плати, як інші заохочувальні та компенсаційні виплати, а отже, не є базою для нарахування ЄСВ.

Зазначимо, що до складу витрат підприємства таке «нагородження» не належить, адже така благодійна справа не пов'язана із госпдіяльністю.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    Сьогодні 12:0551
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    Сьогодні 11:0620
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202418
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202430
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410