• Посилання скопійовано

Списання відходів переробки закордонної сировини

Підприємство шиє вироби з закордонної сировини за договором підряду, та видаляє відходи, які отримані, сплачуючи власні кошти фірмі, яка здійснює утилізацію. Відходи підприємство розмитнює, сплачуючи імпортний ПДВ. Які особливості бухобліку таких відходів?

Запаси визнаються активом, якщо існує імовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди, пов'язані з їх використанням, та їх вартість може бути достовірно визначена.

Оскільки від відходів підприємство не отримає ніяких вигід, то активом вони не визнаються і на балансі не відображаються.

Видалення відходів здійснюється згідно з основним договором підряду. Тобто, всі витрати на видалення слід розглядати як витрати на виконання договору підряду, за що підприємство отримує оплату від замовника.

Це означає, що всі ці витрати мають включатися в собівартість робіт, виконаних за договором. Наприклад, витрати на розмитнення, оплата організації, яка здійснює утилізацію відходів, відносять на собівартість підрядних робіт, тобто, в дебет рахунку 23.

Імпортний ПДВ відображається проведеннями:

  • Дт 377 Кт 311 – сплата;
  • Дт 641 Кт 377 – віднесення до ПК.

Нараховувати компенсуюче ПДВ за п. 198.5 ПКУ немає підстав, тому що дана операція пов’язана з господарською діяльністю підприємства.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»