Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Платники єдиного податку 3 і 5 груп можуть подати заяву про зміну податкової адреси в електронному вигляді

Чи може платник єдиного податку подати заяву про зміну податкової адреси або місця провадження господарської діяльності разом із податковою декларацією, якщо декларація подається в електронному вигляді?

Відповідно до п. 298.5 ст. 298 Податкового кодексу у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

Пунктом 298.6 вищезазначеної статті передбачено, що у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої та п’ятої груп разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.

Згідно з пп. 298.1.1 п. 298.1 вищезазначеної статті для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.


Заява подається за вибором платника податків в один із таких способів:

 - особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

 - надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

 - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Реєстр форм звiтних документiв платникiв податкiв — юридичних та фiзичних осiб для занесення до електронної бази звiтних документiв Міндоходів (далі — Реєстр) розміщено на офіційному веб-сайті Міндоходів України www.minrd.gov.ua в рубриці Головна/Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів.

Реєстр передбачає електронну форму заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, яка містить дані про податкову адресу та місце провадження господарської діяльності платника податку.

Отже, у разі зміни податкової адреси або місця провадження господарської діяльності платники єдиного податку тільки третьої або п’ятої групи можуть подати в електронному вигляді заяву разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
3 група ЄП , Єдиний податок , 5 група ЄП

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі