Головна Усі консультації Суспільство і життя Авто

При придбанні вантажного автомобіля збір до ПФУ не сплачується

У яких випадках сплачується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування під час придбання автомобіля?

Згідно з п. 7 ст. 1 Закону №400, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в підрозділах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, крім випадків забезпечення легковими автомобілями інвалідів згідно із законодавством та успадкування легкових автомобілів відповідно до закону.

З 28.06.2012 р. Законом України від 07.06.2012 р. №4911-VI до Закону №400 було внесено зміни щодо порядку сплати збору за операціями відчуження легкових автомобілів. До 28.06.2012 р. сплачувати збір треба було при кожному відчуженні, і платником збору була особа, яка відчужує автомобіль.


Отже, з 28.06.2012 р. платниками збору до ПФУ є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, а також фізособи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в підрозділах Державтоінспекції МВС України.

Відповідно до вимог законодавства України перша реєстрація транспортного засобу — це реєстрація транспортного засобу, яка здійснюється уповноваженими державними органами України щодо цього транспортного засобу в Україні вперше.

Якщо ТЗ раніше був зареєстрований на території України, у тому числі тимчасово, чи перебував на відомчому обліку, подальша його реєстрація в Україні не вважається першою (п. 1.3 Інструкції №379).

Зверніть увагу: при придбанні вантажного автомобіля збір до ПФУ під час його придбання не сплачується ні продавцем, ні покупцем.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Суспільство і життя / Авто
Теги:
Автотранспорт , Пенсійний фонд , Транспортні засоби

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі