Головна Усі консультації Суспільство і життя Авто

При перевезені вантажів власним транспортом ТТН не потрібна!

Підприємство - замовник уклало договір на зберігання, обробку та утилізацію відходів 1-4 класу небезпеки. Перевезення таких вантажів до виконавця здійснюється замовником самостійно власним транспортом. Чи потрібно в такому випадку складати ТТН?

Товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, наведено у додатку до постанови Кабміну №207.

Відповідно до цього Переліку наявність ТТН є необхідною для водія юрособи або ФОП, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах. Тобто, коли надаються послуги з перевезення вантажів іншим особам. У даній ситуації має місце операція з перевезення власного вантажу власним транспортом. Тобто послуги з транспортування не надаються!

Але для перевезення власних вантажів автомобільним транспортом ТТН не потрібна, достатньо мати накладну або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж.  Це видно з переліку обов’язкових документів, зазначених у п. 2 Переліку №207.

Таким чином, якщо замовник самостійно перевозить відходи до виконавця, то складання ТТН не є обов’язковим, оскільки замовник перевозить власний вантаж, а не надає транспортні послуги виконавцю.

Факт передачі відходів від замовника до виконавця засвідчується такими первинними документами:

  • договір на надання послуг з утилізації або зберігання;
  • накладна або акт приймання-передачі.

Зверніть увагу, що у випадку перевезення небезпечних вантажів може виникнути необхідність наявності ліцензії на перевезення таких вантажів. Детальніше це питання ми розглядали тут>> 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Суспільство і життя / Авто
Теги:
Автотранспорт , Перевезення , Транспортні засоби

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі