Головна Усі консультації Суспільство і життя Авто

Визначаємо строк корисного використання б/у автомобіля

Підприємство придбало автомобіль, який був у використані 5 років. Як встановлюється корисний строк експлуатації такого авто? Чи потрібно застосовувати мінімально допустимі строки експлуатації основних засобів, які зазначені у ст. 138 ПКУ?

Згідно з визначенням, наведеним у П(С)БО 7, строк корисного використання (експлуатації) - очікуваний період часу, протягом якого необоротні активи будуть використовуватися підприємством або з їх використанням буде виготовлено (виконано) очікуваний підприємством обсяг продукції (робіт, послуг).

Відповідно до п. 24 П(С)БО 7 при визначенні строку корисного використання (експлуатації) слід ураховувати:

  • очікуване використання об'єкта підприємством з урахуванням його потужності або продуктивності;
  • фізичний та моральний знос, що передбачається;
  • правові або інші обмеження щодо строків використання об'єкта та інші фактори.

Таким чином в бухобліку підприємство самостійно визначає строк корисного використання автомобіля без застосовування мінімальних строків нарахування амортизації, зазначених у пп. 138.3.3 ПКУ.

Однак, якщо підприємство застосовує податкові різниці, то, відповідно до ст. 138 ПКУ, фінансовий результат до оподаткування збільшується, зокрема:

  • на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до НП(С)БО або міжнародних стандартів фінансової звітності;

Фінансовий результат до оподаткування зменшується:

  • на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ПКУ. І ось при розрахунку амортизації в такому випаду мінімально допустимі строки, що зазначені у пп. 138.3.3 ПКУ, повинні враховуватися. При цьому ПКУ не містить виключень щодо зміни мінімально допустимих строків експлуатації для розрахунку податкової амортизації для основних засобів, що були у використанні.

Отже, в бухобліку підприємство може встановити строк амортизації, виходячи з власних очікувань застосування такого об’єкту, однак, якщо підприємство застосовує податкові різниці відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, то при розрахунку амортизації, на яку зменшується фінрезультат з метою оподаткування, слід застосовувати мінімально допустимий строк – 5 років – в обов’язковому порядку.

Якщо підприємство не застосовує податкові різниці, то воно може встановити строк амортизації такого автомобіля менше ніж 5 років та не коригувати фінансовий результат. У цьому випадку підстав для збільшення строку амортизації з метою оподаткування норми ПКУ не встановлюють.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Суспільство і життя / Авто
Теги:
Автотранспорт , Основні засоби , Транспортні засоби

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі