Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Страховий стаж підприємця на першій групі єдиного податку

Як у 2017 р. зараховується страховий стаж фізособі — підприємцю, віднесеній до першої групи платників єдиного податку?

Фізосіб — підприємців, зокрема тих, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено платниками єдиного внеску (п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ), - нагадує "Вісник. Офіційно про податки".

Єдиний внесок для зазначених платників нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, визначених у пп. 1 п. 291.4 ПКУ, сума єдиного внеску не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється згідно зі ст. 24 Закону про пенсійне страхування, пропорційно до сплаченого єдиного внеску (п. 3 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ).

Отже, фізособі — підприємцю, віднесеній до першої групи платників єдиного податку, страховий стаж зараховується пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
1 група ЄП , Єдиний податок , Підприємці , Страхування

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі