Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Чи може ФОП придбати товар за кордоном?

ФОП - перевізник на ІІІ групі ЄП хоче купити у Німеччині плівку для поклейки на автобус, оплативши з власного рахунку. Потім плівку в Німеччині поклеїти на автобус. ФОП подав інвойс у банк, але банк відмовив та вимагає договір поставки товару на митну територію України. Як бути?

Імпорт (імпорт товарів) - купівля (у тому числі з оплатою в негрошовій формі) українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в іноземних суб'єктів господарської діяльності товарів з ввезенням або без ввезення цих товарів на територію України, включаючи купівлю товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами (ст. 1 Закону про ЗЕД).

Отже, придбання ФОП плівки в Німеччині відноситься до операцій імпорту товарів.

Відповідно до ст. 6 Закону про ЗЕД зовнішньоекономічний договір (контракт) укладається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій або в електронній формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом. У разі експорту послуг (крім транспортних) зовнішньоекономічний договір (контракт) може укладатися шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема шляхом виставлення рахунка (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді, за надані послуги.

Таким чином, між ФОП і нерезидентом має бути укладено зовнішньоекономічний договір – у простій письмовій чи електронній формі. Одного інвойсу недостатньо, якщо придбавається товар.

Розрахунки між резидентами і нерезидентами здійснюються виключно через банки, крім певних винятків (див. п. 31 Положення № 2, від 02.01.2019 р.).

Для того, щоб здійснити оплату нерезиденту, банк може вимагати у ФОП зовнішньоекономічний договір, інвойс, інші документи.

Відповідно до п. 21 Положення № 5 (від 02.01.2019 р.) граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 365 календарних днів. Але на період воєнного стану такий строк складає 180 календарних днів (див. п. 14-2 Постанови № 18).

Тобто, якщо суб’єкт господарювання оплатив товар, він має увезти його на митну територію України, якщо оплата під час воєнного стану, протягом 180 календарних днів.

Але граничні строки не поширюються на операцію з імпорту товарів, сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на дату здійснення операції) є меншою 400 000 грн (див. пп. 1 п. 22 Положення № 5, п. 14-3 Постанови № 18). 

Тож якщо вартість плівки, яку планується придбати, менше 400 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на дату здійснення операції), контроль за ввезенням такої плівки не здійснюватиметься ані банком, ані іншими державними органами. Звітуватися додатково перед банком не потрібно. 

Таким чином, ФОП може придбати плівку в Німеччині за наведеною вище вартістю, на підставі договору, поклеїти її на автобус, оформивши господарську операцію використання плівки (поклейки) первинним документом, наприклад, актом. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Фізособи-підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі