Головна Усі консультації Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Податкові наслідки платника ЄП у разі повернення коштів

Гаражний кооператив юрособа на ЄП, ставка 5%. Фізособою подано заяву на вступ в кооператив та сплачено вступний внесок, в цьому ж кварталі подано заяву про повернення вступного внеску та відмову про вступ в члени кооперативу. Кооператив повернув кошти на картковий рахунок фізособи. Які наслідки для кооперативу та фізособи?

Наслідки для кооперативу платника ЄП

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом платника ЄП юридичної особи є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Згідно з п. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника ЄП є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі. 

Поряд з цим до складу доходу не включаються, зокрема, суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються платником ЄП покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів (пп. 5 п. 292.11 ПКУ).

Тобто, якщо платник ЄП отримав кошти передоплати, він включає їх до складу доходу. Але якщо він повернув ці кошти внаслідок розірвання договору, такі кошти передоплати до доходу не включаються.

Подібний висновок читаємо і у відповіді податкової на питання в підкатегорії 108.01.05, ЗІР: «Як ЮО відображає у податковій декларації платника ЄП третьої групи суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) за товари (роботи, послуги), отриманих у одному звітному періоді та повернутих в іншому, після розірвання договору?».

Податкова пише, що якщо кошти отримуються і повертаються в одному звітному періоді, вони не включаються до складу доходу платника ЄП і не відображаються в декларації ЄП.

Якщо кошти отримуються в одному кварталі, а повертаються в іншому, то в кварталі отримання вони включаються в дохід і відображаються в декларації з ЄП, а в кварталі повернення потрібно буде уточнити показники доходу поданої декларації ЄП – через уточнюючу декларацію чи уточнити показники у складі звітної податкової декларації за наступний податковий період.

 

Наслідки для фізособи

Для фізособи наслідки відсутні. Тому що вона не отримує дохід, а отримує кошти внаслідок відмови вступу до кооперативу, тобто, по суті внаслідок розірвання договору на вступ до кооперативу. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Єдиний податок

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі