Главная Все консультации Финансы и банки Валюта и ценные бумаги

Чи встановлено валютні обмеження при імпорті товару?

Підприємство планує придбати за кордоном обладнання, сплата за яке буде здійснена через 2 роки після отримання або повернення обладнання. Чи встановлено валютні обмеження при зазначених строках оплати?

Згідно з пп. 6 Інструкції №7, банк здійснює валютний нагляд за дотриманням резидентом граничних строків розрахунків за:

1) операцією резидента з експорту товарів, якщо на дату митного оформлення продукції або виконання резидентом робіт, надання послуг, експорту прав інтелектуальної власності, інших немайнових прав, призначених для продажу (оплатної передачі), розрахунки за такою операцією не завершені (кошти від продажу нерезиденту товару на поточний рахунок резидента не надійшли або надійшли не в повному обсязі) або в банку немає інформації про завершення розрахунків за такою операцією;

2) операцією резидента з імпорту товарів, якщо на дату оплати резидентом товару нерезидентом не була здійснена поставка за операцією з імпорту товару з оформленням типів МД, зазначених у пп. 3 п. 9 розділу III цієї Інструкції, та відображенням інформації про таке оформлення у реєстрі МД, або документів, зазначених у пп. 3, 4 п. 9 розділу III цієї Інструкції, або в банку немає інформації про здійснення поставки за такою операцією;

3) імпортною операцією резидента, якщо на дату оплати резидентом продукції імпортна операція без увезення продукції на територію України не була завершена або в банку немає інформації про завершення імпортної операції без увезення продукції на територію України.

Тобто граничні строки розрахунків при імпорті товару застосовуються у тому випадку, якщо резидент здійснив передоплату нерезиденту за товар. Якщо першою операцією при імпорті товару є його ввезення, то граничні строки розрахунків не застосовуються – тобто резидент може оплатити нерезиденту у будь-який строк який встановлено умовами договору.

Суттю валютного контролю є контроль за сплаченими коштами нерезиденту, за якими ще не було здійснено постачання, а також по експортованим товарам, які не були оплачені нерезидентом.

В даному випадку першою операцією є саме імпорт товару, а тому граничні строки розрахунків у валюті не застосовуються.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Финансы и банки / Валюта и ценные бумаги
Теги:
Валюта , Импорт , ВЭД

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме