Головна Усі консультації Фінанси і банки Валюта і цінні папери

Документальне оформлення передачі простого векселя

Підприємство А виписало простий вексель підприємству Б. Чи повинно підприємство В (векселедержатель) при отриманні векселя написати на його звороті: «Платити наказую Підприємству Б»? Чим це регламентовано? Якщо напис робити не треба, то як підприємство Б підтверджує факт прийняття векселя від підприємства А?

Вексель — це письмове оформлення боргового зобов'язання встановленого зразка оплатити у встановлений час і у встановленому місці зазначену у векселі суму векселедавцем (боржником) векселедержателю (кредитору). Векселі є борговими цінними паперами (п. 2 ч. 5 ст. 3 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 №3480-, далі – Закон №3480).

Основним нормативним документом, що регулює використання в розрахунках векселів, є Закон України "Про обіг векселів в Україні" від 05.04.2001 №2374 (далі – Закон №2374). Важливе значення має також Конвенція, якою запроваджено Уніфікований закон про переказний та простий векселі від 07.06.1930 р., учасницею якої є, зокрема, й Україна (далі – Уніфікований Закон) згідно із Законом України «Про приєднання України до Женевської конвенції 1930 року, якою запроваджено Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі» від 06.07.1999 №826.

За правилами ст. 75 Уніфікованого закону постий вексель містить:

  1. зазначення строку платежу;
  2. безумовне зобов’язання сплатити визначену суму грошей;
  3. назву „простий вексель”, яка включена в текст документа і висловлена тією мовою, якою цей документ складений;
  4. зазначення місця, в якому повинен бути здійснений платіж;
  5. найменування особи, якій або наказу якої повинен бути здійснений платіж;
  6. зазначення дати і місця видачі простого векселя;
  7. підпис особи, яка видає документ (векселедавець).

Згідно із приписами ст. 76 Уніфікованого закону, документ, у якому відсутній будь-який з реквізитів, зазначених у статті 75, не має сили простого векселя.

Діюча форма бланку простого векселю затверджена рішенням Нацкомісії з цінних паперів від 03.09.2013 р. №1681. У ньому у вільному рядку під фразою „ми заплатимо проти цього простого векселя наказу” треба зазначити особу, якій або за наказом якої повинен бути оплачений цей вексель (у запитанні, яке розглядається, це Підприємство Б).

Але зазначення такої особи у векселі не говорить про те, що вексель був переданий векселедержателю. Порядок документального оформлення факту передачі векселя чинним законодавством не передбачений. Але таким документом може бути акт приймання-передачі, складений в довільній формі. На нашу думку, такий документ повинен мати усі обов’язкові реквізити, передбачені для первинних документів у ст. 9 Закону про бухоблік. Детальніше про акт та про необхідність надання довіреності читайте тут.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Фінанси і банки / Валюта і цінні папери
Теги:
Вексель , Цінні папери

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі