Головна Усі консультації Фінанси і банки Валюта і цінні папери

Чи встановлено валютні обмеження при імпорті товару?

Підприємство планує придбати за кордоном обладнання, сплата за яке буде здійснена через 2 роки після отримання або повернення обладнання. Чи встановлено валютні обмеження при зазначених строках оплати?

Згідно з пп. 6 Інструкції №7, банк здійснює валютний нагляд за дотриманням резидентом граничних строків розрахунків за:

1) операцією резидента з експорту товарів, якщо на дату митного оформлення продукції або виконання резидентом робіт, надання послуг, експорту прав інтелектуальної власності, інших немайнових прав, призначених для продажу (оплатної передачі), розрахунки за такою операцією не завершені (кошти від продажу нерезиденту товару на поточний рахунок резидента не надійшли або надійшли не в повному обсязі) або в банку немає інформації про завершення розрахунків за такою операцією;

2) операцією резидента з імпорту товарів, якщо на дату оплати резидентом товару нерезидентом не була здійснена поставка за операцією з імпорту товару з оформленням типів МД, зазначених у пп. 3 п. 9 розділу III цієї Інструкції, та відображенням інформації про таке оформлення у реєстрі МД, або документів, зазначених у пп. 3, 4 п. 9 розділу III цієї Інструкції, або в банку немає інформації про здійснення поставки за такою операцією;

3) імпортною операцією резидента, якщо на дату оплати резидентом продукції імпортна операція без увезення продукції на територію України не була завершена або в банку немає інформації про завершення імпортної операції без увезення продукції на територію України.

Тобто граничні строки розрахунків при імпорті товару застосовуються у тому випадку, якщо резидент здійснив передоплату нерезиденту за товар. Якщо першою операцією при імпорті товару є його ввезення, то граничні строки розрахунків не застосовуються – тобто резидент може оплатити нерезиденту у будь-який строк який встановлено умовами договору.

Суттю валютного контролю є контроль за сплаченими коштами нерезиденту, за якими ще не було здійснено постачання, а також по експортованим товарам, які не були оплачені нерезидентом.

В даному випадку першою операцією є саме імпорт товару, а тому граничні строки розрахунків у валюті не застосовуються.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Фінанси і банки / Валюта і цінні папери
Теги:
Валюта , Імпорт , ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі