Головна Усі консультації Фінанси і банки Валюта і цінні папери

Чи можна виписати вексель на проценти за кредитом?

У підприємства є кредит від нерезидента в валюті, зареєстрований в НБУ. Чи можна виписати вексель за нараховані відсотки?

При видачі векселя слід ураховувати обмеження, установлені в ст. 4 Закону №2374, зокрема: 

  • вексель можна видавати тільки для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги;
  • договір купівлі-продажу товарів, надання робіт (послуг) має передбачати можливість розрахунку векселем;
  • сума платежу за векселем має бути не більшою, ніж сума зобов’язань за поставлені товари (роботи, послуги).

Виключення із цих правил – лише фінансові банківські векселі,  векселі  Фонду  гарантування  вкладів фізосіб та фінансові казначейські векселі, що виписуються відповідно банками, Фондом та Казначейством.

Таким чином, підприємство може видати вексель лише після того, як факт поставки товару, надання роботи (послуги) уже відбувся й  виключно на грошовий борг, що виник у зв’язку із такою поставкою. Тож виходить, що підприємство не може виписати вексель на заборгованість за відсотками за кредитом.

За порушення зазначених норм для векселедавця передбачена адміністративна та фінансова відповідальність:

  • адміністративний штраф у розмірі від 400 до 500 НМДГ (від 6 800 до 8 500 грн) згідно зі ст. 163-12 КУпАП;
  • штраф у розмірі від 400 до 500 НМДГ (від 6 800 до 8 500 грн) згідно зі ст. 13-1 Закону № 2374.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Фінанси і банки / Валюта і цінні папери
Теги:
Валюта , Вексель , Кредити

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі