Головна Усі консультації Фінанси і банки Валюта і цінні папери

Чи може векселедавець подовжити строк сплати за векселем?

Підприємство виписало простий вексель до рахунку заборгованості перед іншим підприємством за отримані товари. Вексель виписаний за пред'явленням. Строк сплати за векселем підходить до спливу. Чи може векселедавець подовжити строк сплати за цим векселем?

Запитання:

Підприємство виписало простий вексель до рахунку заборгованості перед іншим підприємством за отримані товари. Вексель виписаний за пред'явленням. Строк сплати за векселем підходить до спливу. Чи може векселедавець подовжити строк сплати за цим векселем? Якщо так, то як правильно це оформити? Які можуть виникнути податкові наслідки?

 

Відповідь:

У ст. 69 Конвенції, якою запроваджено Уніфікований закон про переказний та простий векселі зазначено, що у разі зміни тексту переказного векселя, особи, які поставили свої підписи після цієї зміни, зобов'язані згідно зі змістом зміненого тексту. Особи, які поставили свої підписи до цієї зміни, зобов'язані згідно зі змістом первісного тексту.

Відповідно до ст. 13 Закону №2374 зміни до тексту векселя можуть вноситися за ініціативою його держателя виключно векселедавцем (за переказним векселем - трасантом) шляхом закреслення старого реквізиту та написання нового із зазначенням дати внесення змін та підписанням відповідно до Закону №2374.

Держатель векселя повинен дати згоду на внесення змін до тексту векселя шляхом написання на зворотному боці векселя слів «відповідно до змін» із зазначенням дати внесення змін та підписанням згідно з вимогами Закону №2374.

У разі зміни строку платежу за переказним векселем держатель векселя повинен одержати згоду (акцепт) трасата на оплату векселя відповідно до нового строку. У разі, коли акцепт вже було здійснено раніше, держатель векселя повинен одержати додаткову згоду акцептанта відповідно до нового строку.

Якщо держатель векселя, який погодився на внесення змін до тексту векселя, бажає зберегти відповідальність попередніх індосантів, він повинен одержати їх згоду. У іншому випадку попередні індосанти несуть відповідальність таку, як і до внесення змін.

Виходячи з того, що зміни до тексту векселя можуть вноситися за ініціативою його держателя виключно векселедавцем, то внесення змін за ініціативою векселедавця чинним законодавством не передбачено.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Фінанси і банки / Валюта і цінні папери
Теги:
Вексель

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі