• Посилання скопійовано

Як заповнити графи 6 – 7 «Територія територіальної громади, де знаходиться об’єкт оподаткування» форми №20-ОПП?

ТОВ подає повідомлення за ф. №20-ОПП про паливний склад. Який код КАТОТТГ треба зазначати: міста чи району міста, де знаходиться підприємство?

Відповідно до пп. 8.4 розд. VIII Порядку №1588 повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (Повідомлення № 20-ОПП), подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Графи 6 – 7 «Територія територіальної громади, де знаходиться об’єкт оподаткування» розділу 3 повідомлення № 20-ОПП заповнюється відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій від 26.11.2020 р. №290.

З кодифікатором можна ознайомитись на вебпорталі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України тут. Він має п’ять рівнів:

 • Автономна Республіка Крим, області, міста, що мають спеціальний статус (Київ та Севастополь);
 • райони в областях та в Автономній Республіці Крим;
 • території територіальних громад в областях, територіальні громади Автономної Республіки Крим;
 • міста, селища міського типу, села, селища (населені пункти);
 • райони в містах (в тому числі, в містах, що мають спеціальний статус).

Перші два символи Кодифікатора «UA», за якими слідують 17 цифр.

В Порядку №1588 не визначено, до якого рівня має бути визначено КАТОТТГ в повідомленні №20-ОПП. Проте, податківці надали роз’яснення з прикладом, з якого зрозуміло, що заповнювати цей реквізит необхідно до п’ятого рівня за умови його наявності в Кодифікаторі. 

Наприклад, якщо склад ТОВ знаходиться в м. Дніпро (Індустріальний р-н), то знаходимо в Кодифікаторі назву об’єкта «Індустріальний», визначаємо категорію об’єкта «В» (райони в містах), яка відповідає додатковому рівню, та у графу 6 повідомлення № 20-ОПП вносимо значення UA12020010010231764.

Зауважимо, що саме такий підхід визначено при заповненні заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів.

Так графа, 5- 6 «Адміністративно-територіальна одиниця, де знаходиться акцизний склад» заповнюється згідно з п'ятим (за його наявності) або четвертим рівнем Кодифікатора, що зазначено у п. 4 пояснення щодо заповнення заяви.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

 • Примусове стягнення боргу з юрособи приватним виконавцем: додаток 4ДФ
  Який порядок відображення боржником у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ коштів, які були нараховані та стягнуті приватним виконавцем за постановою в нижченаведеній ситуації?
  03.07.202465
 • Чи є громадянин резидентом України і чи подавати йому звіт про КІК?
  Фізособа вважає, що вона не є резидентом України у 2022 – 2023 роках, оскільки проживала в Німеччині більше 183 днів протягом року. Однак ця особа зареєстрована як ФОП в Україні і отримує доходи від здавання в оренду приміщень. Крім того, зареєстрована за місцем проживання в Україні і до 2022 року проживала постійно в Україні. Має також дозвіл на працевлаштування і працює директором українського ТОВ, отримуючи зарплату. Чи потрібно подавати Звіт про КІК за 2022 – 2023 роки?
  24.06.202445
 • Чи може довірена особа ФОПа допомагати йому під час його мобілізації?
  Чи може довірена особа ФОПа (ІІ група ЄП), якого мобілізували, продовжувати вести діяльність цього ФОПа, тобто нараховувати зарплату працівникам, здавати єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
  14.06.20246211
 • Річна премія після звільнення при перевищенні максимальної бази: Додаток 1 єдиної звітності
  Працівник звільнився у жовтні 2023 року. У березні 2024 року йому нарахована премія за підсумками роботи за 2023 рік. Протягом всіх місяців 2023 року у працівника було перевищення максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Як відобразити річну премію у звітності за 1 квартал 2024 року у додатку Д1 за березень 2024 року? Чи потрібно було нараховувати і сплачувати ЄСВ з цієї премії?
  03.06.2024259
 • Компенсація загиблому працівнику в єдиній звітності
  30 березня 2024 року загинув мобілізований працівник підприємства. Заява від спадкоємців (матері) про отримання компенсації за невикористану відпустку надійшла 21 травня 2024 року. Повний розрахунок було проведено цього ж дня. Як відобразити цей факт у єдиній звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
  31.05.2024449