Податковим (звітним) періодом для податку на прибуток підприємств для виробників сільгосппродукції може бути обраний річний податковий (звітний) період, який починається з 1 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року (див. пп. 137.4.1 ПКУ).
Відповідно до пп. 39.4.1 ПКУ, для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом є календарний рік.
Відповідно до пп. 39.4.2 ПКУ, платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до 1 жовтня року, що настає за звітним, звіт про контрольовані операції та повідомлення про участь у міжнародній групі компаній.
З наведеного випливає, що звітні періоди для потреб визначення податку на прибуток і для цілей трансфертного ціноутворення різні.
Для потреб трансфертного ціноутворення звіт подається за календарний рік, наприклад, за 2021 рік до 01.10.2022 р.
А декларація з податку на прибуток подається за спеціальний річний період, наприклад, за період з 01.07.2021 р. по 30.06.2022 р. - до 29.08.2022 р.
Проте давайте скажемо прямо, що в ПКУ ці звітні періоди не узгоджені між собою.
Наприклад, для визначення операцій контрольованими згідно з нормами пп. 39.2.1.7 ПКУ річний дохід, обсяг операцій з контрагентами потрібно визначати за відповідний податковий (звітний) рік.
Але ж в розглядуваній ситуації для сільгосппідприємства податковий (звітний) рік - це період з 01.07 минулого звітного року по 30.06 поточного року.
До речі, саме так, як ми навели вище пропонує подавати звітність ДФСУ у своєму давньому листі від 14.04.2016 р. №13362/7/99-99-19-02-02-17, в якому розглядаються звітні періоди 2015 року.
Інший приклад - податкове коригування згідно з нормами пп. 39.5.4 ПКУ, складання додатка ТЦ до декларації з податку на прибуток. Яким чином заповнювати цей додаток виробником сільгосппродукції, який обрав спеціальний звітний період для податку на прибуток?
Відповіді на це питання в ПКУ немає. Можливо, в додатку слід відображати тільки операції, здійснені в спеціальний період, за який подається декларація з податку на прибуток.
Консультації податкової з цього питання нам невідомі.
На наш погляд, оскільки розглядуване питання нормами ПКУ не врегульоване, доречно отримати ІПК і чинити так, як буде зазначено в консультації податкової.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити