• Посилання скопійовано

Відображення в Додатку 4ДФ об’єднаної звітності перерахунку ПСП

Працівник - інвалід 2 групи мав право на застосування ПСП 150%, а йому помилково протягом 2-х років застосовували ПСП 100%. Зробили відповідний перерахунок ПСП. Як відобразити результат перерахунку у єдиній звітності за IV квартал 2021 р. та не подавати уточнюючі звіти?

Після проведення роботодавцем відповідного перерахунку ПСП за 2021 рік, у зв’язку з неправильним застосуванням її розміру, отриману суму, слід відобразити у Додатку 4ДФ об’єднаної звітності у тому місяці звітного кварталу, в якому здійснено перерахунок, відносити їх частинами до відповідних місяців та подавати уточнюючі не потрібно. А от для виправлення допущених помилок щодо ПСП за 2020 рік, доведеться подати Додаток 4ДФ об’єднаної звітності з типом «Уточнюючий». 

 

Виправлення ПСП за поточний 2021 рік

Виходячи із запитання, в результаті річного перерахунку за 2021 рік виникла переплата по ПДФО. А якщо за результатами перерахунку виникає переплата з ПДФО, то на її суму потрібно зменшити суму нарахованого податкового зобов'язання з ПДФО працівнику за місяць, у якому здійснено перерахунок, та, відповідно, на суму переплати зменшити зобов'язання зі сплати ПДФО в бюджет у місяці здійснення перерахунку.

Тож, якщо перерахунок проведено у грудні 2021 р., то його відображають у Додатку 4ДФ  об’єднаної звітності за грудень місяць IV кварталу наступним чином:

  • у графах 3 «Сума нарахованого доходу» та 3а «Сума виплаченого доходу» проставляють суму нарахованого та виплаченого доходу за грудень IV кварталу 2021 р.;
  • у графах 4 «Сума перерахованого податку» і 4а «Сума нарахованого податку» на суму переплати зменшують ПЗ з ПДФО звітного місяця.

Якщо для утримання переплаченої суми ПДФО за грудень забракне, то на залишок суми переплати треба буде зменшити графи 4а і 4 Додатку 4ДФ у наступному звітному кварталі («ЗIР», підкатегорія 103.25).

 

Виправлення ПСП за попередній 2020 рік

Перерахунок ПСП за 2020 рік виправляють шляхом подання Додатку 4ДФ об’єднаної звітності з типом «Уточнюючий» за кожен місяць звітного кварталу, що уточняються. Тобто потрібно повністю заповнити 2 рядки, один з яких вилучає попередньо внесену інформацію, а другий – вносить правильну інформацію. Тож, заповнення табличної частини буде наступним:

  • 1-й рядок: вказується помилковий рядок із зазначенням у графі 10 ознаки «1 – рядок на вилучення»);
  • 2-й рядок: вказується правильна інформація  із зазначенням у графі 10 ознаки «0 – рядок на введення»). 

Звертаємо увагу, що суми військового збору  ані перерахунку, ані виправленню в Додатку 4ДФ не підлягатимуть, оскільки такий перерахунок передбачений лише щодо ПДФО.

Нагадаємо, що у бухобліку переплату ПДФО відображають проведенням Дт 661 – Кт 641 методом «червоне сторно».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»